Trwa ładowanie...
28-06-2016 18:15

Władimir Putin: Rosja nie zmieni polityki modernizacji sił zbrojnych

• Władimir Putin spotkał się z absolwentami uczelni wojskowych
• Wg Putina trzeba "osłabiać możliwości działania terrorystów i ekstremistów"
• Putin: mimo trudności gospodarczych żołnierzom zapewnia się stałe mieszkania

Władimir Putin: Rosja nie zmieni polityki modernizacji sił zbrojnychŹródło: PAP/EPA, fot: Alexei Druzhinin / POOL
d4iq73a
d4iq73a

Prezydent Władimir Putin zapewnił na spotkaniu z absolwentami uczelni wojskowych, że obrany przez Rosję kierunek modernizacji sił zbrojnych pozostanie niezmienny i że armia będzie wyposażana w nowoczesne uzbrojenie, sprzęt i środki łączności.

Na spotkaniu z ponad 700 oficerami, którzy ukończyli uczelnie wojskowe z wyróżnieniami i medalami Putin wymienił wzmocnienie sił zbrojnych wśród najważniejszych realizowanych obecnie zadań. - Nowoczesna, dobrze wyposażona, mobilna armia i flota to gwarancja suwerenności, to istotny argument przeciwko wszelkim próbom prowokacji, szantażu, czy presji na nasz kraj - powiedział.

Podkreślił, że "strategiczny kurs na modernizację i doskonalenie sił zbrojnych pozostanie niezmienny". Zapowiedział dalszą "optymalizację struktury i liczebności" rosyjskiej armii i floty. Armia, jak zapowiedział, nadal będzie wyposażana "w perspektywiczne modele uzbrojenia i sprzętu", przy czym nacisk położony będzie na najnowszą precyzyjną broń, nowoczesny sprzęt i środki łączności.

Putin zwrócił uwagę, że na sali są oficerowie, którzy w najbliższym czasie zasilą szeregi sił porządku publicznego i służb specjalnych. Ocenił, że w ostatnich latach w wielu sferach siły te działają skutecznie, jednak "trzeba iść naprzód" i osłabiać możliwości działania "terrorystów i ekstremistów".

Rosyjski prezydent zapewnił, że władze będą robić wszystko, co możliwe, by podwyższyć prestiż i status wojskowych. Według jego słów mimo trudności gospodarczych żołnierzom zapewnia się stałe mieszkania; klucze do nowych mieszkań otrzymało 12,5 tys. ludzi, a dopłaty do mieszkań - 14,5 tysiąca.

d4iq73a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iq73a
Więcej tematów