ycipk-1wit5q

Wizz Air likwiduje darmowy bagaż podręczny. Na pokład wniesiemy tylko mały plecak

Najpierw Ryanair, teraz Wizz Air. Od 1 listopada na pokład wniesiemy tylko mały plecak o wymiarach 40x30x20 cm.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wizz Air likwiduje darmowy bagaż podręczny. Na pokład wniesiemy tylko mały plecak
Wizz Air likwiduje darmowy bagaż podręczny. Na pokład wniesiemy tylko mały plecak (iStock.com)
ycipk-1wit5q

Wizz Air – koniec z darmowym bagażem

Linia lotnicza Wizz Air w ślad za Ryanairem zdecydowała się na wprowadzenie sporych zmian w swojej politycy bagażowej. Od 1 listopada 2018 roku pasażerowie, którzy nie wykupią usługi Wizz Priority, będą mogli wnieść na podkład samolotu jedynie niewielki plecak o maksymalnych wymiarach 40x30x20 cm.

Wizz Air– co wpłynęło na zmiany?

ycipk-1wit5q

Zdaniem linii lotniczych Wizz Air likwidacja darmowego bagażu podręcznego jest spowodowana późnieniami związanymi z kwestiami bagażowymi, które mają wpływ na ponad 10 tysięcy lotów rocznie. Według danych przewoźnika obecnie co trzeci pasażer linii Wizz Air rezerwuje podróż trwającą… trzy dni lub krócej. Krótszy czas podróży sprawia, że pasażerowie chętnie pakują się w bardziej przemyślany sposób, a co za tym idzie, ich bagaże są lżejsze. Wiadomo, że co trzeci klient wykupił bagaż rejestrowany, natomiast co siódmy wybrał bagaż na kółkach, który mógł zabrać na pokład.

Linie lotnicze Wizz Air – nowe zasady przewozu bagażu

Jak podaje oficjalna strona przewoźnika, zmiany wejdą w życie od 1 listopada 2018. Od następnego miesiąca wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na podkład jedynie jedną sztukę bezpłatnego bagażu podręcznego, o maksymalnych wymiarach 40x30x20 cm. Podczas lotu należy ją położyć na podłodze pod fotelem. Pasażerowie, którzy zdecydują się na wykupić usługę WIZZ Priority będą mogli również zabrać na pokład dodatkową walizkę na kółkach, której wymiary nie przekroczą 55x40x23 cm. Należy również wspomnieć, że Wizz Air wprowadza najnowszy typ rejestrowanego bagażu o masie 10 kg. Ceny za dodatkowy bagaż zaczynają się od 7 euro.

Usługa Wizz Priority będzie zawierać bezpłatny mały bagaż o maksymalnych wymiarach 40x30x20 cm, nieco większą walizkę na kółkach, której wymiary nie przekroczą 55x40x23 cm, odprawę Priority i pierwszeństwo wejścia na pokład w cenie już od 5 euro.

ycipk-1wit5q

Wizz Air – kupiłeś bilet wcześniej?

Wiadomo, że zmiany wejdą w życie dopiero 1 listopada. Wizz Air zapewnia, iż do rezerwacji ( bez wykupionej dodatkowej usługi Wizz Priority ) dokonanych przed 10 października zostanie dodany bezpłatny bagaż rejestrowany o masie 10 kg. Osoby, które wykupiły już na 1 listopada bagaż nadany otrzymają bezpłatne pierwszeństwo wejścia na pokład samolotu.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1wit5q

ycipk-1wit5q
ycipk-1wit5q