Trwa ładowanie...
d441q9i

Wizy dla Rosjan: opinia Chiraca, opinią prywatną

Francuski prezydent Jacques Chirac podczas wizyty w Soczi wypowiedział prywatną opinię mówiąc o wizach dla Rosjan - oświadczył w Moskwie ambasador francuski Claude Blanchemaison.

d441q9i

Dyplomata podkreślił, że zdanie francuskiego przywódcy będzie znaczące podczas negocjacji Rosja - Unia Europejska, na temat przyszłego statusu rosyjskiej enklawy. Wywrze też zapewne wpływ na rozmowy o Kaliningradzie wewnątrz wspólnoty.

W ub. piątek prezydent Jacques Chirac powiedział, że niedopuszczalne jest wprowadzenie wiz dla obywateli federacji, którzy po rozszerzeniu Unii chcieliby podróżować z i do Kaliningradu. Jego zdaniem, problemu Kaliningradu nie można rozwiązać w sposób, który uwłaczałby godności Rosjan.

Moskiewscy komentatorzy podkreślają, że wypowiedź francuskiego przywódcy była rewolucyjna. Pojawiły się również głosy, że nie ma ona większego znaczenia, gdyż Unia potwierdziła potrzebę uszczelnienia swoich przyszłych granic, a co za tym idzie, wprowadzenie wiz dla Rosjan po przyjęciu do wspólnoty nowych członków. (mb)

d441q9i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d441q9i
Więcej tematów