Trwa ładowanie...

Witold Waszczykowski wkrótce przestanie być szefem MSZ

W obozie rządzącym przygotowywany jest scenariusz zdymisjonowania szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. Minister nie wróciłby jednak do poselskich ław. Ma zostać ambasadorem.

Witold Waszczykowski wkrótce przestanie być szefem MSZŹródło: Agencja Gazeta
d1i47y2
d1i47y2

Dni Witolda Waszczykowskiego na fotelu szefa polskiej dyplomacji są policzone - informuje "Rzeczpospolita". Jego odejście ma być już przesądzone. Waszczykowski ma objąć posadę ambasadora Polski przy ONZ w chwili, gdy nasz kraj zostanie na dwa lata niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czerwcu.

Oficjalnie szefowa rządu Beata Szydło zaprzecza doniesieniom o rekonstrukcji rządu. - O niej się nie opowiada, tylko się ją przeprowadza. W tej chwili nie ma rozmowy na ten temat - stwierdziła w "Gościu Wiadomości". Źródło "Rz" w rządzie twierdzi jednak, że sprawa rekonstrukcji rządu jest już przesądzona. Na razie nie wiadomo jednak, jak będzie głęboka.

Zaangażowanie szefa MSZ w sprawę polskiego członkostwa w RB ONZ ma ułatwić jego dymisję. Według źródła z MSZ fotel ambasadora przy ONZ "to była zawsze ambicja Waszczykowskiego". - I myślę, że nie będzie zastanawiał się długo - dodaje w rozmowie z "Rz".

Z informacji "Rz" wynika, że już dwukrotnie proponowano Waszczykowskiemu inne stanowisko. Raz, gdy zwolniło się miejsce w Parlamencie Europejskim. Potem pojawiły się pogłoski, że miałby zostać ambasadorem w USA. - Do trzech razy sztuka - ironizuje ważny polityk PiS w rozmowie z „Rz".

d1i47y2

Gdyby Waszczykowski objął funkcje ambasadora Polski przy RB ONZ skończyłyby się problemy dla rządu związane z jego licznymi niefortunnymi wypowiedziami. A prezes PiS Jarosław Kaczyński - jak podkreśla "Rz" - uniknąłby wrażenia, że lojalność Waszczykowskiego np. w sprawie Smoleńska nie została doceniona.

"Dymisja ministra odcinek 1739930"

Informację "Rzeczpospolitej" skomentowała na swoim profilu na Twitterze doradca w Gabinecie Politycznym ministra Waszczykowskiego - Sylwia Ługowska.

Źródło: Rzeczpospolita

d1i47y2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i47y2
Więcej tematów