ycipk-49335u

Witold Waszczykowski wkrótce przestanie być szefem MSZ

W obozie rządzącym przygotowywany jest scenariusz zdymisjonowania szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. Minister nie wróciłby jednak do poselskich ław. Ma zostać ambasadorem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Witold Waszczykowski wkrótce przestanie być szefem MSZ
(Agencja Gazeta)
ycipk-49335u

Dni Witolda Waszczykowskiego na fotelu szefa polskiej dyplomacji są policzone - informuje "Rzeczpospolita". Jego odejście ma być już przesądzone. Waszczykowski ma objąć posadę ambasadora Polski przy ONZ w chwili, gdy nasz kraj zostanie na dwa lata niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czerwcu.

Oficjalnie szefowa rządu Beata Szydło zaprzecza doniesieniom o rekonstrukcji rządu. - O niej się nie opowiada, tylko się ją przeprowadza. W tej chwili nie ma rozmowy na ten temat - stwierdziła w "Gościu Wiadomości". Źródło "Rz" w rządzie twierdzi jednak, że sprawa rekonstrukcji rządu jest już przesądzona. Na razie nie wiadomo jednak, jak będzie głęboka.

Zaangażowanie szefa MSZ w sprawę polskiego członkostwa w RB ONZ ma ułatwić jego dymisję. Według źródła z MSZ fotel ambasadora przy ONZ "to była zawsze ambicja Waszczykowskiego". - I myślę, że nie będzie zastanawiał się długo - dodaje w rozmowie z "Rz".

ycipk-49335u

Z informacji "Rz" wynika, że już dwukrotnie proponowano Waszczykowskiemu inne stanowisko. Raz, gdy zwolniło się miejsce w Parlamencie Europejskim. Potem pojawiły się pogłoski, że miałby zostać ambasadorem w USA. - Do trzech razy sztuka - ironizuje ważny polityk PiS w rozmowie z „Rz".

Gdyby Waszczykowski objął funkcje ambasadora Polski przy RB ONZ skończyłyby się problemy dla rządu związane z jego licznymi niefortunnymi wypowiedziami. A prezes PiS Jarosław Kaczyński - jak podkreśla "Rz" - uniknąłby wrażenia, że lojalność Waszczykowskiego np. w sprawie Smoleńska nie została doceniona.

"Dymisja ministra odcinek 1739930"

Informację "Rzeczpospolitej" skomentowała na swoim profilu na Twitterze doradca w Gabinecie Politycznym ministra Waszczykowskiego - Sylwia Ługowska.

ycipk-49335u

Źródło: Rzeczpospolita

ycipk-49335u
Polub WP Wiadomości
ycipk-49335u
ycipk-49335u