Trwa ładowanie...
d4b5qag

"Witamy panie prezydencie" vs "Ty seksisto". Starcia zwolenników i przeciwników Trumpa w Warszawie

W okolicach placu Krasińskich w Warszawie, gdzie swoje przemówienie wygłosił prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, równolegle odbywał się protest zorganizowany przez partię Razem i feministki. "Pokonamy fanatyków" - krzyczeli jego uczestnicy pod adresem zgromadzonych obok zwolenników amerykańskiego przywódcy. "Ubeckie psy" - odpowiadali ci drudzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Witamy panie prezydencie" vs "Ty seksisto". Starcia zwolenników i przeciwników Trumpa w Warszawie
(PAP)
d4b5qag

Większość uczestników protestu ubranych było w specyficzne stroje. Dlaczego? Manifestacja obok placu Krasińskich nosiła nazwę "Podręczne witają Trumpa". Nazwa nawiązuje do serialu i książki "Opowieści podręcznej" autorstwa Margaret Atwood. To opowieść, której akcja toczy się w nieodległej przyszłości w Stanach Zjednoczonych.

Kobiety są zmuszane do rodzenia dzieci bogatym, bezpłodnym parom małżeńskim. Mocnym elementem wizualnym opowieści są charakterystyczne stroje, które noszą podręczne.

Co dokładnie działo się podczas protestu? Całe wydarzenie śledziła i na żywo relacjonowała dla Was reporterka Wirtualnej Polski Karolina Rogaska.

d4b5qag

Zobacz wideo z protestu:

Padło wiele mocnych słów. - Trump symbolizuje to, co na świecie najgorsze, czyli homofobię, seksizm i szowinizm. To człowiek, który chce budować mury i będzie je budował także za wasze podatki. Nie tylko w Meksyku. Pamiętajcie o tym Polacy - krzyczała ze sceny jedna z organizatorek "Podręczne witają Trumpa".

d4b5qag

Padały też stwierdzenia o tym, że "Donald Trump chce wyzysku biednych przez bogatych", "lekceważy kwestię ochrony środowiska" oraz "jest naczelnym seksistą wolnego świata".

Zgromadzeni po drugiej stronie to osoby oczekujące na wejście na plac Krasińskich i przemówienie Donalda Trumpa. Z ich strony pod adresem protestujących wielokrotnie padało m.in. "pajace" i "ubeckie psy".

d4b5qag

Na transparentach mieli m.in. hasła: "Jesteśmy Pro-life", "Solidarność" i "Make Poland Great Again" - nawiązujące do hasła Trumpa z kampanii wyborczej "Make America Great Again" (Uczyńmy Amerykę Znów Wielką - tłum.).

Zniesienie amerykańskich wiz dla Polaków. Co z obietnicą Trumpa?

d4b5qag

Podziel się opinią

Share

d4b5qag

d4b5qag
Więcej tematów