Trwa ładowanie...

Więzienie i degradacja dla pułkownika Wojska Polskiego. Za przestępstwo seksualne

Starszy oficer Sił Zbrojnych RP został skazany za wykorzystanie seksualne kobiety. Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał, że wojskowy utracił właściwości do bycia żołnierzem. Wyrok ws. Jacka S. jest prawomocny.

Share
Więzienie i degradacja dla pułkownika Wojska Polskiego. Za przestępstwo seksualne
Źródło: Prokuratura Krajowa
drnl6ql

Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał prawomocny wyrok przeciwko pułkownikowi Jackowi S. Mężczyzna był oskarżony o wykorzystanie bezradności i doprowadzenie pokrzywdzonej kobiety do poddania się innej czynności seksualnej.

Wcześniej Sąd Rejonowy w Szamotułach uznał winę wojskowego i wymierzył mu karę pozbawienia wolności, która została zaaprobowana przez prokuraturę. Nie zgodził się natomiast na degradację, o którą wnioskowano. W tym wypadku oskarżony dalej byłby pułkownikiem Wojska Polskiego.

drnl6ql

Śledczy z Wydziału ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zaskarżyli wyrok pierwszej instancji. W apelacji prokurator podniósł, że mężczyzna w chwili dokonania przestępstwa był starszym oficerem Sił Zbrojnych RP.

"Dopuszczając się przestępstwa utracił wymagane właściwości do bycia żołnierzem, godząc w szeroko rozumiany honor polskiego żołnierza i kombatantów walk o ojczyznę" - wskazano. Sąd drugiej instancji przychylił się do argumentacji prokuratora i orzekł o degradacji Jacka S.

Zobacz też: Komentarze po wpisie Witolda Waszczykowskiego. "Dno dna"

Źródło: pk.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drnl6ql

Podziel się opinią

Share
drnl6ql
drnl6ql
Więcej tematów