Trwa ładowanie...
żandarmeria wojskowa

Akcja CBA ws. korupcji w polskiej armii. Żołnierze i przedsiębiorcy zatrzymani

CBA i Żandarmeria Wojskowa zatrzymała byłych i obecnych żołnierzy. Śledczy badają nieprawidłowości w związku z organizowaniem przetargów w wojsku.

Share
Akcja CBA ws. korupcji w polskiej armii. Żołnierze i przedsiębiorcy zatrzymani
Źródło: PAP
dq6ovvn

O sprawie informuje RMF FM. Służby prowadzą śledztwo dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez żołnierzy Wojska Polskiego z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Chodzi o nieprawidłowości w związku z organizowaniem przetargów na zakup sprzętu i usług na potrzeby armii, które mogłyby narazić Skarb Państwa na duże straty.

Sprawę badają funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku. Z kolei funkcjonariusze Służby Kontrwywiadu Wojskowego ustalili, że w latach 2018-2019 dochodziło do zmów przetargowych oraz przestępstw korupcyjnych.

dq6ovvn

Tym samym agenci CBA wspólnie z Żandarmerią Wojskową zatrzymali pięć osób. Jak podaje RMF FM, chodzi o dwóch czynnych i jednego byłego oficera Wojska Polskiego. Zatrzymano również dwie osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawiła im zarzuty.

Zobacz też: Beata Kempa ostro o Tomaszu Grodzkim. Sienkiewicz: żenujący wpis

Głos w tej sprawie skomentował szef Ministerstwa Obrony Narodowej. - Chciałbym pogratulować żołnierzom i funkcjonariuszom SKW akcji, która ujawniła układ korupcyjny między żołnierzami a przedsiębiorcami - powiedział minister Mariusz Błaszczak w rozmowie z Radiową Trójką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dq6ovvn

Podziel się opinią

Share
dq6ovvn
dq6ovvn
Więcej tematów