Trwa ładowanie...

Wieś zsunęła się ze zbocza; deszcz znów pada

Osuwisko w gminie Milówka na Podbeskidziu nie zagraża kolejnym budynkom. W piątek strażacy ewakuowali 9 osób z trzech zrujnowanych budynków, do ewakuacji przygotowywały się też kolejne rodziny. Okazało się, że na razie nie ma konieczności ewakuacji - podaje radio RMF FM. Niestety, deszcz znów intensywnie pada.

Wieś zsunęła się ze zbocza; deszcz znów padaŹródło: PAP
dqpxlxj
dqpxlxj

Od piątku na zboczu góry w Koloni Prusów ziemia osunęła się o metr. Wójt gminy wprowadził całkowity zakaz wstępu w pobliże osuwiska, a drwale rozpoczęli wycinanie drzew, które niebezpiecznie się pochylają.

Ziemia na południowym stoku góry Prusów w gminie Milówka w Beskidzie Żywieckim osuwała się - jak oszacowano - o ok. 15 mm w ciągu każdej godziny. Strażacy ewakuowali dziewięć osób z trzech znajdujących się tam domów, które nie nadają się już do użytku.

Zobacz zdjęcia: Zniszczenia w Milówce

W miejscu, gdzie jeszcze w piątek była droga powiatowa, dziś widać tylko kłębowisko powalonych drzew, połamanych gałęzi i ziemi, której - jak mówią mieszkańcy - cały czas przybywa.

dqpxlxj

Jedna z kobiet, mieszkających w pobliżu osuwiska, mówiła reporterowi RMF FM, że w nocy wyraźnie czuła, że ziemia drży, co pewien czas było słychać też pękające korzenie drzew. Jak dodała, mieszka tam już ponad 70 lat, ale nigdy wcześniej nic takiego się nie działo.

Dotąd z rejonu osuwiska ewakuowano dziewięć osób. Kolejnych rodzin nie ewakuowano, ale mieszkańcy Kolonii Prusów są na nią przygotowani.

dqpxlxj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqpxlxj
Więcej tematów