Trwa ładowanie...

Wiemy, kto zastąpi Saryusza-Wolskiego

"Zgromadzenie polityczne Europejskiej Partii Ludowej na mój wniosek wybrało jednogłośnie Rafała Trzaskowskiego na stanowisko wiceprzewodniczącego" - poinformował na Twitterze lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Wiemy, kto zastąpi Saryusza-WolskiegoŹródło: PAP, fot: Julien Warnard
de9hjqe
de9hjqe

Jacek Saryusz-Wolski został na początku marca zgłoszony przez polski rząd jako kandydat na przewodniczącego Rady Europejskiej. Po ogłoszeniu tej decyzji najpierw zarząd Platformy usunął go z partii, a następnie polityk został pozbawiony stanowiska wiceprzewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Wkrótce potem sam odszedł z EPP.

O nominacji Trzaskowskiego mówiło się już od kilku dni, jednak oficjalnie decyzję tą potwierdzono dopiero na środowym szczycie.

Podczas zjazdu na Malcie przywódcy europejskiej chadecji rozmawiają na temat najważniejszych obecnie problemów i wyzwań, takich jak Brexit, migracja, terroryzm, polityka Rosji, czy globalizacja. Kongres ma też przyjąć dokument końcowy na temat przyszłości Europy.

Europejska Partia Ludowa zrzesza ugrupowania chadeckie zasiadające w Parlamencie Europejskim. Z Polski należą do niej politycy PO i PSL.

de9hjqe

Z tej formacji wywodzą się także m.in. obecny przewodniczący Komisji Europejskiej Jean Claude-Juncker oraz szefowie: Rady Europejskiej Donald Tusk i Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani.

Rafał Trzaskowski to polski europoseł i były wiceszef ministerstwa spraw zagranicznych RP. W latach 2000–2001 był doradcą sekretarza Komitetu Integracji Europejskiej Jacka Saryusz-Wolskiego.

de9hjqe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de9hjqe
Więcej tematów