Trwa ładowanie...
d3k1vnl

Wielkopolska. Pożar wiatraka w Ciołkowie. Strażacy: Winne uderzenie pioruna

W Ciołkowie w Wielkopolsce doszło do pożaru wiatraka. Na 180 metrach zapaliło się jedno ze śmigieł. Jak informują lokalne media, prawdopodobnie uderzył w nie piorun. Działania trwały do późnych godzin nocnych.
Share
Wielkopolska. Pożar wiatraka w Ciołkowie
Wielkopolska. Pożar wiatraka w Ciołkowie Źródło: Facebook
d3k1vnl

Do zdarzenia doszło późnym popołudniem na farmie wiatraków w Ciołkowie w województwie wielkopolskim.

Wielkopolska. Pożar wiatraka na 180 metrach

Pierwsze zgłoszenie o pożarze wpłynęło do strażaków około godziny 18:30. - Na miejsce zadysponowano łącznie 16 jednostek straży z powiatów gostyńskiego i rawickiego oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Poznania - poinformował kpt. Marcin Nyczka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

d3k1vnl

Na miejscu pojawili się m.in. strażacy OSP w Poniecu. "Najprawdopodobniej od uderzenia pioruna zapalił się skrzydło turbiny wiatrowej w miejscowości Ciołkowo. Na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej, lecz sprzęt ten nie jest wystarczający" - napisali strażacy.

Zobacz też: Były minister w rządzie PO zatrzymany. Wiceprzewodniczący Platformy: "uważam go za uczciwą osobę"

Wielkopolska. Pożar wiatraka. Ściągnięto specjalną jednostkę

Oni też wspomnieli o jednostce wysokościowej z Poznania. Wraz ze strażakami do akcji ściągnięto specjalny sprzęt - podnośnik Bronto Skylift o maksymalnym wyciągu 53 metry. Problemem jest wysokość, ponieważ płonie sama końcówka śmigła, która znalazła się w najwyższym punkcie na wysokości około 180 metrów.

d3k1vnl

Głównym zadaniem strażaków było zabezpieczenie terenu oraz ugaszenie płonącego śmigła. Jednym z pomysłów na zwalczenie pożaru było wykorzystanie śmigłowca należącego leśników.

Na miejscu pojawił się także zastęp OSP JOT Krobia. Strażacy dodali zdjęcia z pożaru wiatraka. Widać na nich dym, który unosi się z płonącego śmigła.

Z kolei na zamieszczonym nagraniu dokładnie widać płomienie, które trawią od środka końcówkę śmigła. Płomienie schodzą coraz niżej. Płat jest już osmolony do mniej więcej połowy długości.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d3k1vnl

Podziel się opinią

Share
d3k1vnl
d3k1vnl
Więcej tematów