Trwa ładowanie...

Wielkopolska. Powstanie most łączący Luboń i Czapury

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk podpisał umowę w ramach programu "Mosty dla regionów". Nowy most na Warcie zlokalizowany będzie na wysokości Czapur i Lubonia. Połączy dwie sąsiadujące ze sobą gminy - Gminę Mosina i Miasto Luboń.

Share
Powstanie most łączący Luboń i Czapury
Powstanie most łączący Luboń i CzapuryŹródło: Google Maps
d29m6jc

Most będzie miał ponad 210 metrów długości. – W ramach projektu "Mosty dla Regionów" powiat poznański otrzymał 1,5 mln zł na opracowanie dokumentacji, niezbędnej do budowy mostu nad Wartą w ciągu nowej drogi Luboń – Czapury – poinformował Tomasz Łubiński Wicestarosta Poznański.

Inwestycja, którą poprowadzi Starostwo Powiatowe w Poznaniu, w 80% zostanie sfinansowana z budżetu państwa. Pozostałe 20% jej kosztów poniosą wspólnie, przy równym udziale, Starostwo Powiatowe, Miasto Luboń oraz Gmina Mosina. Koszt przygotowania dokumentacji dla przeprawy na Warcie to 1,9 mln zł, z czego ponad 1,5 mln zł powiat poznański otrzyma z budżetu państwa. Szacunkowy koszt całej inwestycji to około 94 mln zł.

d29m6jc

Inwestycja wpłynie na rozwój Aglomeracji Poznańskiej, m.in. połączy bezpośrednio gminy Luboń i Mosina, a pośrednio także Puszczykowo, Komorniki i Kórnik. – informuje Starosta.

Będą cięcia w administracji. Minister komentuje

Wielkopolska. Nowy most połączy Luboń i Czapury

Dodatkowo most umożliwi Państwowej Straży Pożarnej otwarcie posterunku pożarniczego na terenie poligonu Szkoły Aspirantów PSP, z którego dzięki nowej przeprawie mostowej skróci się czas dotarcia służb do miejsca zdarzeń, między innymi pożarów i wypadków w okolicach Lubonia i Czapur.

Na przeprawie mostowej o długości 213 m i szerokości 15,95 m, oprócz jezdni i chodników, powstanie ścieżka rowerowa. Inwestycja przewiduje budowę przystanków oraz pętli autobusowej. Przeprawa mostowa klasy G, dopuszczona dla największego tonażu, umożliwi także przejazd wojskowego sprzętu ciężkiego. Będzie to pełnoprawna, najwyższej klasy i wytrzymałości obciążeń przeprawa, jakie buduje się strategicznie w kilku miejscach w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d29m6jc

Podziel się opinią

Share
d29m6jc
d29m6jc
Więcej tematów