Trwa ładowanie...
d1k1ta3

Wielkie manewry. 7 tysięcy rosyjskich żołnierzy przy granicy z Ukrainą

W środę rozpoczęły się rosyjskie ćwiczenia wojskowe przy granicy z Ukrainą i na anektowanym Krymie. Manewrami objęte są też poligony na rosyjskim Kaukazie Północnym oraz jednostki stacjonujące w Abchazji i Osetii Płd. W ćwiczeniach bierze udział 7 tys. żołnierzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W ćwiczeniach biorą udział jednostki wielu typów
W ćwiczeniach biorą udział jednostki wielu typów (East News)
d1k1ta3

Ćwiczenia odbywają się na 15 poligonach rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego, w tym tych usytuowanych przy granicy z Ukrainą. Manewry rosyjskich żołnierzy zakładają współpracę jednostek wielu różnych specjalizacji. Jak poinformował rzecznik okręgu Wadim Astafjew, żołnierze jednostek zmotoryzowanych, pancernych i artyleryjskich ćwiczą działania taktyczne we współpracy z oddziałami inżynieryjnymi, zwiadowczymi i obrony przeciwlotniczej, a także obrony chemicznej, radiologicznej i biologicznej oraz oddziałami walki radioelektronicznej.

W manewrach bierze udział również ponad 50 samolotów i śmigłowców, a także 20 zespołów bezzałogowych aparatów latających. Uczestniczą w nich także żołnierze piechoty morskiej Floty Czarnomorskiej i Flotylli Kaspijskiej. Łącznie daje to 7 tys. żołnierzy, którzy będą korzystali z około 2 tys. jednostek sprzętu wojskowego.

d1k1ta3

Podczas ćwiczeń dowódcy mają zaprezentować żołnierzom "niestandardowe rozwiązania i nieszablonowe działania taktyczne". W trakcie manewrów mają wykorzystać m.in. doświadczenia z wojny w Syrii.

Zobacz także: Sakiewicz dosadnie o aferze sprzed lat: zdjęto majtki tamtej władzy

d1k1ta3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d1k1ta3

d1k1ta3
d1k1ta3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów