Trwa ładowanie...

Wielki plan PiS wobec Rosji. "Ich celem jest odbudowa imperium"

Dalsze sankcje ekonomiczne, dozbrojenie Ukrainy, wzmocnienie NATO, unijne projekty infrastrukturalne na Ukrainie - to, zdaniem PiS, konieczne kroki, które należy podjąć wobec działań Rosji. "Plan zatrzymania Rosji na Ukrainie" przedstawił europoseł Ryszard Czarnecki. - W naszym interesie narodowym jest odsunięcie Rosji od naszych granic - wyjaśnił.
Share
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiŹródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d2saic2

- Nasz zdecydowany opór jest konieczny. W naszym interesie narodowym jest odsunięcie Rosji od naszych granic - podkreślił Czarnecki na konferencji prasowej w sejmie.

Europoseł przedstawił, jak to ujął, "plan zatrzymania Rosji na Ukrainie", który - jego zdaniem - pozwoli na "osłabienie marszu, którego celem jest odbudowa imperium".

Plan, przedstawiony w imieniu PiS przez Czarneckiego, zawiera cztery punkty: pierwszy to kolejne sankcje ekonomiczno-gospodarcze wobec Rosji; przede wszystkim wyłączenie Rosji z systemu bankowego SWIFT.

d2saic2

Drugi punkt, według PiS, to podjęcie przez Ukrainę wspólnych, dużych projektów infrastrukturalnych z krajami UE, finansowanych przez unijne instytucje.

Kolejny to wzmocnienie militarne wschodniej flanki NATO, co - w ocenie Czarneckiego - będzie zwiększało bezpieczeństwo i nasze i Ukrainy".

Czwarty punkt to dozbrojenie Ukrainy. Od decyzji każdego państwa zależałoby, czy wsparciem byłaby broń ofensywna, czy na przykład hełmy i kamizelki.

Czarnecki jako oficjalny przedstawiciel PE wziął udział w uroczystościach pierwszej rocznicy zwycięstwa rewolucji na Majdanie Niepodległości w Kijowie. Marsz prowadził prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Szli w nim też przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, prezydent Bronisław Komorowski i prezydenci Litwy, Niemiec, Mołdawii, Słowacji i Gruzji.

d2saic2

- Obchody były demonstracją unijnej solidarności - ocenił Czarnecki, jeden z wiceszefów PE. Odpowiada m.in. za politykę wschodnią.

Zobacz wideo - Duda: potrzebujemy wzmocnienia obecności NATO w Polsce

d2saic2

Podziel się opinią

Share
d2saic2
d2saic2
Więcej tematów