Trwa ładowanie...
d2sysa5

Wielkanoc 2019. Morawiecki i Szydło złożyli Polakom świąteczne życzenia

Już w niedzielę Polacy usiądą do wielkanocnego śniadania. Z tej okazji premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło złożyli im życzenia. Szef rządu zrobił to zza świątecznego stołu, przy którym siedział z nieznaną bliżej trzypokoleniową rodziną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawieckim w świątecznym filmie
Mateusz Morawieckim w świątecznym filmie (twitter.com)
d2sysa5

Życzenia, które złożył rodakom premier Mateusz Morawiecki na Twitterze, miały charakter promocji "piątki" Kaczyńskiego", czyli obietnic złożonych przez PiS przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Na filmie widzimy trzypokoleniową rodzinę zasiadającą do wielkanocnego stołu.

"W czasie świąt dorośli zawsze rozmawiają o ważnych sprawach. Dziadkowie cieszą się, że już w maju dostaną 13. emeryturę. Może kupią mi jakiś fajny prezent? Na pewno będą nas częściej odwiedzać, bo znowu będzie jeździł autobus. A rodzice kupią nowe meble do naszego pokoju, bo od lipca będzie 500 zł na każde dziecko. Nasz kuzynka Ania chwali się, że poszła do pracy. A już niedługo nie będzie płacić podatków, bo ma nie więcej niż 26 lat. To tak jak ja. Lubię, kiedy nasza rodzina jest razem, a wszyscy są tacy radośni i szczęśliwi" - mówi dziecko w filmie opublikowanym na Twitterze.

Nagle przy stole pojawia się premier Morawiecki. Zasiada z rodziną do świątecznego śniadania.

d2sysa5

"Życzę wszystkim rodakom w kraju oraz Polakom przebywającym z dala od ojczyzny, spokojnych, radosnych i rodzinnych świąt wielkanocnych" - mówi szef rządu.

"Wielkanoc daje nadzieję"

Wicepremier wystąpiła w bardziej konwencjonalnym stylu. Jako scenerię wybrała dom z kominkiem i zdjęciami rodzinnym w tle.

d2sysa5

"Szanowni Państwo! Życzę, żeby święta Wielkiej Nocy były dla was radosne, szczęśliwe, zdrowe. Życzę, żebyście spotkali się przy wielkanocnych stołach ze swoimi rodzinami. By nie brakło nikogo z waszej rodziny przy wielkanocnym śniadaniu. Niech ten czas będzie dla was pełen radości, nadziei, szczęścia - właśnie taki, jaka jest Wielkanoc. Wielkanoc, która daje nadzieję i miłość. Życzę, by taka Wielkanoc była w waszych domach i sercach przez cały rok. Wszystkiego dobrego!" - powiedziała Beata Szydło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2sysa5

Podziel się opinią

Share

d2sysa5

d2sysa5
d2sysa5
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów