Trwa ładowanie...
d3ah2pk

"Prezydent przyznał, że dane o zarobkach są fałszywe". Nauczyciele spotkali się z Andrzejem Dudą

We wtorek prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Koła (woj. wielkopolskie). Wśród nich byli też nauczyciele. Prezydent miał ich poinformować, że jego małżonka Agata Kornhauser-Duda włączy się w rozmowy z nauczycielami.
Share
Andrzej Duda gościł we wtorek w Kole
Andrzej Duda gościł we wtorek w KoleŹródło: PAP, Fot: Grzegorz Michałowski
d3ah2pk

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Kole spotkał się z delegacją nauczycieli, którzy przyszli na jego otwarte spotkanie z mieszkańcami - podaje Polsat News za PAP.

- To była bardzo dobra rozmowa, która oczywiście dotyczyła w głównej mierze podwyżek, ale środowisko nauczycielskie podkreśla także fakt, że oświata wymaga reformy i trzeba o tym rozmawiać - powiedział dziennikarzom rzecznik prasowy prezydenta Błażej Spychalski po rozmowie Andrzeja Dudy z nauczycielami.

Rzecznik powiedział też, że nauczyciele przedstawili prezydentowi propozycje na rozmowy okrągłego stołu w sprawie oświaty. Nie chciał jednak zdradzić żadnych konkretów. Andrzej Duda ma je najpierw przedstawić wicepremier Beacie Szydło.

d3ah2pk

Liczą na porozumienie

- Zaproponowaliśmy panu prezydentowi, że jeżeli w czwartek nie dojdzie do kolejnego porozumienia związków zawodowych z rządem, to prosimy pana prezydenta o mediację - powiedziała dziennikarzom przedstawicielka delegacji, która spotkała się z prezydentem, nauczycielka szkoły podstawowej Katarzyna Prądzyńska.

Dodała, ze nauczyciele są sfrustrowani, nie chcą strajkować, ale nie widzą innego wyjścia. Liczą, że obie strony - związki zawodowe i rząd - pójdą na ustępstwa, aby podpisać porozumienie.

Jak powiedziała Prądzyńska, na spotkaniu prezydent poinformował, że jego małżonka Agata Kornhauser-Duda "ma się włączyć" w rozmowy z nauczycielami. Prawdopodobnie będzie uczestniczyła w obradach okrągłego stołu ws. oświaty.

d3ah2pk

- Według tego co powiedział pan prezydent - pani prezydentowa jest za nauczycielami - powiedziała przedstawicielka nauczycieli.

Jak twierdzą nauczyciele, w czasie rozmowy Andrzej Duda przyznał, że „nie jest prawdą, to co mówią, ile zarabiamy". Miał powiedzieć, że fałszywe są dane pokazywane w telewizji.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ah2pk
d3ah2pk

Podziel się opinią

Share
d3ah2pk
d3ah2pk
Więcej tematów