Wieczorne spotkanie Mateusza Morawieckiego i Jacka Sasina. "Pośmiali się"

Wybory prezydenckie 2020 nie odbyły się 10 maja. Jacek Sasin jest wskazywany jako osoba odpowiedzialna za wydatki, które miały pójść na marne. Krążyły też plotki o dymisji ministra aktywów państwowych. Podobno polityk rozmawiał o tym z premierem w środę wieczorem.

Wieczorne spotkanie Mateusza Morawieckiego i Jacka Sasina. "Pośmiali się"
Źródło zdjęć: © PAP
Anna Kozińska

14.05.2020 | aktual.: 29.03.2022 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W środę wieczorem premier Mateusz Morawiecki spotkał się z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem - donosi prorządowy portal wpolityce.pl.

Jak czytamy, spotkanie trwało długo. "Panowie wykorzystali okazję do pierwszej od dawna (ze względu na zamrożenie społeczne) rozmowy nie przez komunikatory czy telefon" - pisze portal. Politycy rozmawiali między innymi o tarczy antykryzysowej, gospodarce i sytuacji w spółkach z udziałem skarbu państwa. To jednak nie wszystko.

Tematem spotkania Sasin-Morawiecki były też doniesienia medialne

Podobno Morawiecki i Sasin śmiali się z doniesień, które pojawiły się w mediach na ich temat. - Było sporo żartów na ten temat, a także śmiechu z tych medialnych "informacji" jakoby trwała między nimi jakaś wojna na górze. To wszystko bzdury - powiedziała w rozmowie z portalem osoba znająca kulisy spotkania polityków.

Jak dodała, "bzdurą" są też doniesienia o rzekomej chęci zdymisjonowania Sasina przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Informator wpolityce.pl mówił też o doniesieniach dotyczących odpowiedzialności za wydatki związane z organizacją wyborów 10 maja. Raz w tym kontekście padało nazwisko Sasina, raz Morawieckiego.

- Sprawa jest prosta. Rząd był zobligowany decyzją marszałek Sejmu, by zrobić wszystko, aby wybory przeprowadzić. Ze względu na obstrukcję senacką i postawę części samorządów to się nie udało, ale nikt nie ma wątpliwości, że decyzja całego rządu o podjęciu próby dochowania wierności zapisom Konstytucji, była słuszna. I była to decyzja wspólna i zgodna z prawem. Obaj panowie mają tu takie samo stanowisko - podkreślił informator portalu.

Źródło: wpolityce.pl

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Komentarze (317)