Trwa ładowanie...
d1hz60y

Wiceprezydent Pence wynajął adwokata do "sprawy rosyjskiej"

Wiceprezydent USA Mike Pence wynajął znanego adwokata, który ma mu pomóc w udzielaniu odpowiedzi na pytania specjalnego prokuratora Roberta Muellera prowadzącego dochodzenie ws. kontaktów osób z otoczenia prezydenta Donalda Trumpa z przedstawicielami Rosji. Trump ponownie odrzucił te zarzuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceprezydent Pence wynajął adwokata do "sprawy rosyjskiej"
(PAP, Fot: Chung Sung-Jun)
d1hz60y

Jak poinformowało w czwartek biuro wiceprezydenta, Pence wynajął Richarda Cullena, prezesa kancelarii adwokackiej McGuireWoods.

Cullen to były prokurator federalny, mający wielu znanych klientów ze świata polityki i biznesu, od wielu lat utrzymujący kontakty z byłym dyrektorem FBI Jamesem Comey'em, zwolnionym przez Trumpa 9 maja.

Comey prowadził dochodzenie w sprawie "rosyjskich kontaktów" ludzi z otoczenia Trumpa podczas wyborów w 2016 r. Prezydent miał mu prywatnie radzić, zanim podjął decyzję o jego zwolnieniu, aby ""dał sobie spokój z tą sprawą".

d1hz60y

Pojawiły się wówczas pytania czy prezydent nie dopuścił się w ten sposób utrudniania wymiaru sprawiedliwości, co jest przestępstwem.

Podczas wystąpienia przed komisją Comey wyjaśnił, że zrozumiał sugestię prezydenta jako polecenie zarzucenia śledztwa, które koncentrowało się na kontaktach ówczesnego prezydenckiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna z przedstawicielami Kremla.

Comey powiedział także, że nie ma żadnych wątpliwości, iż Rosja ingerowała w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku.

Trump, który już wcześniej wynajął swojego adwokata do tej sprawy, ponownie odrzucił w czwartek wszelkie zarzuty, że jego sztab wyborczy kontaktował się z Rosjanami. Prezydent określił te zarzuty jako "wyssane z palca".

d1hz60y

- Nie znaleźli żadnych dowodów w sprawie rosyjskiej, to teraz idą na utrudnianie wymiaru sprawiedliwości, opierając się na podobnie fałszywych przesłankach. Ładnie - napisał w czwartek prezydent na Twitterze.

Moskwa stanowczo odrzuca wszelkie sugestie jakoby chciała wpłynąć na wynik wyborów w USA.

d1hz60y

Podziel się opinią

Share

d1hz60y

d1hz60y
Więcej tematów