Trwa ładowanie...
d1fs0zt
d1fs0zt

Wicemarszałek Tyszka: jeśli miałbym przepraszać, to małpy

Nie dopuściłem do robienia przez posłów z PO i Nowoczesnej cyrku z obrad Sejmu RP. Zasugerowałem, aby nie zachowywali się jak małpy w cyrku - mówił w "Dziś wieczorem" w TVP Info wicemarszałek Stanisław Tyszka (Kukiz'15), wyjaśniając słowa, jakich użył podczas burzliwej debaty na temat aborcji. - Jeżeli miałbym kogoś przepraszać to małpy, które mogły poczuć się urażone - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1fs0zt

Podczas środowej debaty w Sejmie nad obywatelskim projektem komitetu "Stop Aborcji" Tyszka nie dopuścił do zadawania pytań i przerwał posiedzenie. - To jest moja kompetencja, moja prerogatywa, że dopuszczę do pytań, czy nie - mówił, gdy posłowie domagali się możliwości zadania pytań. - Państwo posłowie z Platformy i z Nowoczesnej robią cyrk z tej izby. Ja tego cyrku tolerować nie będę - oświadczył Tyszka i zarządził przerwę w obradach.

W czwartek Nowoczesna złożyła wniosek o odwołanie Stanisława Tyszki z funkcji wicemarszałka Sejmu - poinformowała rzeczniczka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Jak mówił poseł Nowoczesnej Grzegorz Furgo, "po ciężkiej debacie" ws obywatelskiego projektu zakazującego aborcji, "z niewiadomego powodu" prowadzący obrady wicemarszałek Tyszka nie dopuścił posłów do zadawania pytań. Ponadto - według posła Furgo - Tyszka podczas środowych obrad Sejmu "bardzo brzydko zwrócił się do posłów nazywając ich małpami".

d1fs0zt

Podziel się opinią

Share
d1fs0zt
d1fs0zt
Więcej tematów