Trwa ładowanie...

"Wiadomości" TVP uderzają w Tuska i Trzaskowskiego. Oberwał też "Newsweek"

"Wiadomości" TVP poświęciły dużo uwagi rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Kontekst? Oskarżenie Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego o rzekome pomijanie w wypowiedziach narodowości sprawców zniszczenia polskiej stolicy. Na celowniku znalazł się też tygodnik "Newsweek".

Share
"Wiadomości" TVP zaatakowały tygodnik "Newsweek"
"Wiadomości" TVP zaatakowały tygodnik "Newsweek" Źródło: TVP VOD
dv11te1

W poniedziałek 2 sierpnia, czyli dzień po rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, "Wiadomości" wzięły pod lupę artykuły, których autorzy obarczyli winą za zniszczenie stolicy w 1944 r. nie Niemców, a polskich dowódców. Punktem wyjścia do reportażu były teksty "Newsweeka". Chodziło o artykuły: "Powstanie Warszawskie. Dowódcy AK wydali wyrok na Warszawę" i "Tak musiało być. Dlaczego dowódcy Powstania nie płakali po Warszawie?".

- Kolejna rocznica Powstania Warszawskiego i kolejny raz próby wybielania prawdziwych sprawców okupacyjnej hekatomby stolicy lub wręcz przerzucanie winy na ofiary. Skandaliczny tekst w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zamieścił tygodnik "Newsweek" - mówił w "Wiadomościach" Michał Adamczyk.

"Lex TVN". Minister z KPRM wprost: rynek potrzebuje zmian

- "Newsweek" o niemieckim kapitale przyznał właśnie, że kapitał ma nie tylko narodowość, ale wręcz może jakieś ideologie wyznawać, bo to właśnie było godne nazistów czy komunistów w czasach Stalina, że to Armia Krajowa odpowiadała za zniszczenie Warszawy - komentował Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci".

dv11te1

"Wiadomości" stwierdziły, że nie tylko "komunistyczna propaganda" jest regułą, ale także "pomijanie prawdziwej narodowości sprawców". - Wspomnienia o sprawcach zabrakło w krótkim wystąpieniu Donalda Tuska. O Niemcach zapomniał też prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, nie licząc pozdrowienia na początku przemówienia - dowiedzieli się widzowie TVP.

"Wiadomości" opublikowały fragment wystąpienia Trzaskowskiego ze wspomnianym pozdrowieniem dla premiera Westfalii i przewodniczącego CDU Armina Lascheta. Zwrócono uwagę, że Laschet sam "oddał hołd Powstańcom Warszawskim". - Mówił wprost o odpowiedzialności Niemców za zbrodnie. To nie jest regułą, gdy idzie o niemieckich polityków - podkreślono.

Na potwierdzenie tej tezy wyemitowano wypowiedź prof. Dariusza Gawina, zastępcy dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego. Gawin opowiadał, że kilka lat temu oprowadzał po muzeum "znanego niemieckiego polityka", który zdziwił się na widok historycznego napisu "Deutschland kaputt". Dlaczego tutaj jest "Deutschland"? - spytał go niemiecki polityk. - Dlatego, że nasi dziadkowie nie wiedzieli, że walczyli z nazistami. Wtedy wszyscy walczyli z Niemcami i taka była świadomość powszechna - odpowiedział Gawin.

dv11te1

Źródło: teleshow.wp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dv11te1

Podziel się opinią

Share
dv11te1
dv11te1
Więcej tematów