Trwa ładowanie...
d12ov89

"Wiadomości” TVP o 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Pokazano Donalda Tuska

Całe wydanie "Wiadomości" TVP 1 poświecono 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To nie dziwi. Zaskakujące wydaje się, że znalazło się miejsce, by pokazać Donalda Tuska. Wspomniano o szefie RE, ale - tu bez zaskoczenia - nie w pozytywnym świetle.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Całe niedzielne wydanie poświęcono 100. rocznicy odzyskania niepodległości
Całe niedzielne wydanie poświęcono 100. rocznicy odzyskania niepodległości (TVP1)
d12ov89

"100. rocznica odzyskania niepodległości", "Duma z niepodległej Polski”, "Niepodległa do hymnu”, "100. rocznica końca wielkiej wojny”, "Dzień, w którym Polska wróciła na mapę” - to treści tzw. pasków "Wiadomości" TVP 1 11 listopada. Całe wydanie poświęcono tylko temu jednemu tematowi.

Przedstawiono, jak świętowano w Polsce i za granicą. Pokazano między innymi zdjęcia budynków w kolorze biało-czerwonym, w tym siedziby TVP. Prowadząca wydanie Danuta Holecka tak skomentowała marsz, który przeszedł ulicami Warszawy: - Imponujący widok, chwytający za serce.

Podkreśliła, że policja zabezpieczała wydarzenie, i przebiegło ono spokojnie. Internauci mają nieco inne zdanie. Dziennikarka zwróciła również uwagę, że po raz pierwszy marsz miał charakter państwowy.

d12ov89

*Zobacz też: Mazurek Dąbrowskiego na Marszu Niepodległości *

TVP przemyciło więcej informacji

W materiale przypomniano też wczorajsze wydarzenia, między innymi koncert na Stadionie Narodowym. Była to dobra okazja do pochwalenia się sobotnimi wynikami oglądalności TVP, o których pisał na Twitterze prezes Jacek Kurski.

d12ov89

W "Wiadomościach" zaznaczono, że w sobotę przed pomnikiem ŚP Lecha Kaczyńskiego złożono kwiaty. Pokazano też przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Na tym TVP nie poprzestało.

Mogliśmy zobaczyć Donalda Tuska i Grzegorza Schetynę, ale materiał nie był dla nich laurką. Podkreślono, że zorganizowali alternatywne obchody. I że dla nich "wspólne obchody byłyby dopiero wtedy, gdyby PO wygrała wybory".

Cytując Schetynę - "rządzący odpychają europejską wspólnotę” - w TVP podkreślono, że dziś najważniejsza była polska wspólnota.

Źródło: TVP 1

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12ov89

Podziel się opinią

Share
d12ov89
d12ov89
Więcej tematów