Trwa ładowanie...

"Wiadomości" TVP krytykowane za materiały o Tomaszu Grodzkim. Rada Etyki Mediów donosi o "nagonce"

"Świadkowie: Grodzki brał łapówki", "Marszałek Senatu brał łapówki?" - tak "Wiadomości" TVP zapowiadały materiały o Tomaszu Grodzkim. Rada Etyki Mediów wydała oświadczenie, w którym krytykuje program za sposób przedstawiania spraw dotyczących marszałku Senatu.

Share
"Wiadomości" TVP krytykowane za materiały o Tomaszu Grodzkim. Rada Etyki Mediów donosi o "nagonce"Źródło: tvp
d37dyh1

"Wiadomości" TVP informują na bieżąco o Tomaszu Grodzkim, głównie o kierowanych wobec niego oskarżeniach o łapówki. Radzie Etyki Mediów nie podoba się sposób, w jaki to robią. Dała temu wyraz w specjalnym oświadczeniu.

Zarzuca "Wiadomościom" TVP "jednostronność przekazu, brak materialnych dowodów przestępstwa przy równoczesnym powtarzaniu oskarżeń, stosowanie negatywnie nacechowanych określeń", a co się z tym wiąże "łamanie wszystkich siedmiu zasad Karty Etycznej Mediów (prawdy, obiektywizmu, oddzielenia informacji od komentarza, uczciwości, szacunku i tolerancji, pierwszeństwa dobra odbiorcy oraz wolności odpowiedzialności)”.

Według REM w "Wiadomościach" TVP prowadzona jest "nagonka medialna na wysokiego przedstawiciela Rzeczpospolitej Polskiej". Rada wyciągnęła wnioski na podstawie analizy 10 materiałów wyemitowanych od 1 do 9 stycznia. Trwały łącznie ponad 28 minut, z czego Grodzkiemu oddano głos na 1 min. 45 sek.

Zobacz też: Tomasz Grodzki pod ostrzałem. Riposta o Jarosławie Kaczyńskim

Oświadczenie to nie wszystko. Rada Etyki Mediów wezwała też Krajową Radę Radiofonii i Telewizji do potępienia "nagonki" na Grodzkiego.

Przypomnijmy, że według kilku anonimowych (poza jednym, który wystąpił pod nazwiskiem) byłych pacjentów Tomasza Grodzkiego, dzisiejszy marszałek Senatu jako lekarz przyjął od nich łapówki. Grodzki stanowczo temu zaprzecza.

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37dyh1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37dyh1
d37dyh1
Więcej tematów