Trwa ładowanie...
d4ghugt

Wenezuela: Zwolennicy prezydenta wdarli się do parlamentu. Są ranni

Grupa zwolenników prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro wdarła się do kontrolowanego przez opozycję parlamentu. W wyniku zdarzenia rany odniosło kilku deputowanych i dziennikarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wenezuela: Zwolennicy prezydenta wdarli się do parlamentu. Są ranni
(PAP, Fot: MIGUEL GUTIERREZ)
d4ghugt

30 osób wdarło się do budynku

W czasie specjalnego posiedzenia parlamentu z okazji obchodzonego 5 lipca przez Wenezuelę święta niepodległości, grupa kilkudziesięciu sympatyków prezydenta siłą przedostała się na teren Zgromadzenia Narodowego, jedynej kontrolowanej przez opozycję instytucji państwowej, rzucając petardami. Następnie ok. 30 osób wdarło się do budynku. Wyprowadzili je stamtąd członkowie straży Zgromadzenia Narodowego.

W wyniku zdarzenia doszło do bójki między napastnikami a opozycjonistami. W telewizji pokazywano ujęcia posłów opozycji, którym po twarzy ciekła krew.

d4ghugt

Zwolennicy Maduro byli ubrani na czerwono, czyli w kolorze rządzącej Zjednoczonej Partii Socjalistycznej Wenezueli. Wielu z nich było zamaskowanych i miało przy sobie kije.

Wenezuela – sfrustrowani i głodni ludzie wyszli na ulice

Zginęło już 91 osób

Do incydentu doszło w czasie, gdy Wenezuela zmaga się z największym od dekad kryzysem gospodarczym i politycznym. W trwających od początku kwietnia antyrządowych protestach, którym towarzyszą starcia z policją i wojskiem, zginęło już 91 osób. Demonstranci oskarżają prezydenta Maduro o zapędy dyktatorskie, domagają się jego ustąpienia i rozpisania nowych wyborów.

Pod koniec czerwca Maduro ostrzegł, że w razie obalenia jego rządów on i jego zwolennicy chwycą za broń.

Źródło: WP, PAP

d4ghugt

Podziel się opinią

Share

d4ghugt

d4ghugt
Więcej tematów