Trwa ładowanie...

Wenezuela: Zwolennicy prezydenta wdarli się do parlamentu. Są ranni

Grupa zwolenników prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro wdarła się do kontrolowanego przez opozycję parlamentu. W wyniku zdarzenia rany odniosło kilku deputowanych i dziennikarzy.

Share
Wenezuela: Zwolennicy prezydenta wdarli się do parlamentu. Są ranni
Źródło: PAP, fot: MIGUEL GUTIERREZ
d3iek70

30 osób wdarło się do budynku

W czasie specjalnego posiedzenia parlamentu z okazji obchodzonego 5 lipca przez Wenezuelę święta niepodległości, grupa kilkudziesięciu sympatyków prezydenta siłą przedostała się na teren Zgromadzenia Narodowego, jedynej kontrolowanej przez opozycję instytucji państwowej, rzucając petardami. Następnie ok. 30 osób wdarło się do budynku. Wyprowadzili je stamtąd członkowie straży Zgromadzenia Narodowego.

W wyniku zdarzenia doszło do bójki między napastnikami a opozycjonistami. W telewizji pokazywano ujęcia posłów opozycji, którym po twarzy ciekła krew.

d3iek70

Zwolennicy Maduro byli ubrani na czerwono, czyli w kolorze rządzącej Zjednoczonej Partii Socjalistycznej Wenezueli. Wielu z nich było zamaskowanych i miało przy sobie kije.

Wenezuela – sfrustrowani i głodni ludzie wyszli na ulice

Zginęło już 91 osób

Do incydentu doszło w czasie, gdy Wenezuela zmaga się z największym od dekad kryzysem gospodarczym i politycznym. W trwających od początku kwietnia antyrządowych protestach, którym towarzyszą starcia z policją i wojskiem, zginęło już 91 osób. Demonstranci oskarżają prezydenta Maduro o zapędy dyktatorskie, domagają się jego ustąpienia i rozpisania nowych wyborów.

Pod koniec czerwca Maduro ostrzegł, że w razie obalenia jego rządów on i jego zwolennicy chwycą za broń.

Źródło: WP, PAP

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3iek70

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iek70
d3iek70
Więcej tematów