Trwa ładowanie...

Weekend w kratkę? - prognoza pogody na 11 i 12 października

Wyspy Brytyjskie, południowa Skandynawia oraz Europa południowo-wschodnia są w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajduje się na skraju niżu z ośrodkami nad Francją i Włochami. Nadal napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

Share
Weekend w kratkę? - prognoza pogody na 11 i 12 października
Źródło: AFP, Fot: Michal Cizek
d35ksil

Piątek

W piątek na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i Górnym Śląsku zachmurzenie duże oraz okresami, głównie na Dolnym Śląsku, słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy oraz krańcach południowo-wschodnich początkowo zachmurzenie duże i całkowite. Temp. maks. od 15-16 st., na krańcach północnych, około 18 st. w centrum, do 20- 21 st. na południu kraju. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, a na wybrzeżu zachodnim dość silny i porywisty. Wysoko w górach wiatr południowy, dość silny i silny, w porywach do 65 km/h.

W nocy z piątku na sobotę na południowym zachodzie zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Na Dolnym Śląsku opady okresami o umiarkowanym natężeniu, prognozowana suma opadów 10-20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo rozpogodzenia. Na wschodzie kraju miejscami mgła z widzialnością 100-500 m. Temp. min. od 6 st. na Suwalszczyźnie do 12 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, a na wybrzeżu zachodnim dość silny, w porywach do 55 km/h.

d35ksil

Sobota

W sobotę na zachodzie zachmurzenie duże i całkowite oraz opady deszczu, na Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej okresami o umiarkowanym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na wschodzie kraju rano miejscami mgła z widzialnością 200-800 m. Temp. maks. na przeważającym obszarze kraju 16-19 st., jedynie na północnym wschodzie, wybrzeżu i krańcach południowo-zachodnich chłodniej 14-16 st., a na Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu cieplej 19-22 st. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim początkowo dość silny, w porywach do 55 km/h. Wysoko w górach wiatr południowy i południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny, okresami silny, w porywach do 65 km/h.

Warszawa

W Warszawie w piątek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Temp. min. 8 st. Wiatr słaby, wschodni. W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie rosnąć.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d35ksil

Podziel się opinią

Share
d35ksil
d35ksil
Więcej tematów