Trwa ładowanie...
d3wvbfu

"Wczoraj Frasyniuk, dziś Biedroń". Zdjęcie na Twitterze miało oczernić Nowacką

Ktoś z nieprawdziwego konta próbował zdyskredytować Barbarę Nowacką. Na Twitterze pojawiło się zdjęcie, gdzie Nowacka miała informować o zatrzymaniu przez policję Roberta Biedronia. Fotografia pochodzi jednak sprzed kilku lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Nowacka
Barbara Nowacka (PAP)
d3wvbfu

W sobotę wieczorem na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie kilkadziesiąt osób zakłóciło obchody miesięcznicy smoleńskiej. Usiedli na jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki. Policja usunęła kontrmanifestantów z trasy marszu. Wśród nich był Władysław Frasyniuk, opozycjonista z czasów PRL.

W internecie pojawił się wpis z rzekomego konta Barbary Nowackiej, która miała informować, że zatrzymano kolejnego znanego polityka. "Robert Biedroń został przed chwilą aresztowany przez policję. To wyglądało strasznie, szarpali go. Wczoraj Frasyniuk, dziś on" - napisano w niedzielną noc.

Nieprawdziwe zdjęcie

Okazało się jednak, że zamieszczono we wpisie zdjęcie pochodzi z 11 listopada 2010 roku. Robert Biedroń został wyprowadzony przez funkcjonariuszy za blokowanie Marszu Niepodległości. Konto Barbary Nowackiej nie było prawdziwe.

Tak wyglądało zatrzymanie obecnego prezydenta Słupska w 2010 roku. Policja nie przebierała w środkach.

Podszywanie się pod współzałożycielkę stowarzyszenia Inicjatywa Polska szybko wyjaśniał inny z działaczy organizacji, były rzecznik SLD Dariusz Joński.

Źródło: WP Wiadomości

d3wvbfu

Podziel się opinią

Share
d3wvbfu
d3wvbfu