Trwa ładowanie...

Wciąż tylko jeden protokół z głosowania do sejmiku dolnośląskiego

Wciąż tylko jeden protokół z terytorialnej komisji wyborczej wpłynął do Wojewódzkiej Komisji Wyborczej we Wrocławiu. Protokoły są podstawą do obliczenia wyników wyborów do sejmiku dolnośląskiego.

Share
Wciąż tylko jeden protokół z głosowania do sejmiku dolnośląskiego
Źródło: WP, Fot: Łukasz Szełemej
d1qgo6e

Jak powiedział Janusz Misiewicz z Wojewódzkiej Komisji Wyborczej we Wrocławiu, nadal nie działa system elektronicznego zliczania głosów.

- Wczoraj jedyny protokół dostarczyła Miejska Komisja Wyborcza z Legnicy, ale był on tylko w wersji papierowej. Dziś rano spodziewamy się kolejnych takich protokołów. Jeśli system nie ruszy, będziemy musieli przeliczać głosy ręcznie - dodał Misiewicz.

d1qgo6e

Zaznaczył, że trudno przewidzieć, ile potrwa taka ręczna weryfikacji wyników, jeśli będzie ona konieczna.

Na Dolnym Śląsku jest 26 powiatowych komisji terytorialnych oraz cztery miejskie komisje: we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze.

Według cząstkowych danych podanych przez PKW w nocy z poniedziałku na wtorek w wyborach do sejmiku dolnośląskiego najlepszy wynik uzyskała Platforma Obywatelska - 31,21 proc. poparcia. Za nią są: PiS z poparciem 20,33 proc., PSL - 19,71 proc., SLD-Lewica Razem - 10,25 proc., Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego - 3,61 proc., Ruch Narodowy - 1,53 proc.

Do lutego tego roku województwem dolnośląskim rządziły trzy partie: PO, SLD i PSL, ale wówczas rozszerzono koalicję o radnych stowarzyszenia Obywatelski Dolny Śląsk. PO-SLD-PSL-ODŚ łącznie ma 29 radnych (15 radnych z PO, 9 z ODŚ, 4 z SLD, jeden z PSL). Jedynym klubem opozycyjnym jest PiS, które w sejmiku ma 7 radnych.

d1qgo6e

Podziel się opinią

Share
d1qgo6e
d1qgo6e
Więcej tematów