PolskaWażą się losy Bartłomieja Misiewicza. Szydło: rozmawiałam z szefem MON, myślę, że już zdecydował

Ważą się losy Bartłomieja Misiewicza. Szydło: rozmawiałam z szefem MON, myślę, że już zdecydował

Rozmawiałam z szefem MON o Bartłomieju Misiewiczu. Antoni Macierewicz podjął już decyzję w sprawie przyszłości rzecznika swojego resortu. Wolałabym jednak, żeby na temat pracowników poszczególnych resortów wypowiadali się ministrowie, więc sądzę, że pan minister Macierewicz jest odpowiednią osobą, która tutaj będzie informowała w tej sprawie - powiedziała w rozmowie z RMF FM premier rządu Beata Szydło.

Ważą się losy Bartłomieja Misiewicza. Szydło: rozmawiałam z szefem MON, myślę, że już zdecydował
Źródło zdjęć: © Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

O Bartłomieju Misiewiczu jest głośno od kilku dni. Z relacji dziennika "Fakt" wynika, że rzecznik MON bawił się w klubie WoW w Białymstoku. Na imprezę przyjechał luksusowym BMW, towarzyszył mu ochroniarz, którego przedstawiał jako funkcjonariusza Żandarmerii Wojskowej

Dziennik, powołując się na relacje świadków, donosi także, że rzecznik MON miał kilkakrotnie nagabywać DJ-a, by ogłosił wszystkim, że tam jest. Bartłomiej Misiewicz stawiał kolejki wszystkim w barze, podrywał studentki i oferował również pracę w MON.

Światło dzienne ujrzała jeszcze jego inna przygoda. Jak podał serwis "Express Elbląg" w kwietniu 2016 r. rządowa limuzyna miała na sygnale przejechać przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, wioząc rzecznika na burgera. . Informacja została już zdementowana - Przywołane zdarzenie drogowe nie miało miejsca - taką odpowiedź otrzymaliśmy z serwisu prasowego MON.

Szydło: sądy muszą działać sprawnie, muszą stać po stronie obywateli

Premier zabrała głos również ws. reformy sądownictwa. - Jest bardzo potrzebna, to jeden z najczęściej podnoszonych tematów podczas spotkań z obywatelami - oceniła Szydło. - Sądy muszą działać sprawnie - podkreśliła szefowa rządu.

- Na spotkaniach z ludźmi, które odbywaliśmy w kampanii wyborczej, ale też później, kiedy już w ubiegłym roku spotykałam się w różnych miejscach, jednym z najczęściej podnoszonych tematów jest zmiana w sądach. Ludzie po prostu chcą, żeby sądy funkcjonowały inaczej, lepiej, idą do sądu po sprawiedliwość - powiedziała w radiu RMF FM Szydło. W związku z tym - jak podkreśliła - reforma sądownictwa w Polsce jest bardzo potrzebna.

W jej ocenie, obecnie decyzje w sądach zapadają z jednej strony opieszale, a z drugiej strony - jak mówiła Szydło - "często po prostu są decyzjami niesprawiedliwymi". - Sądy muszą działać sprawnie, muszą stać po stronie obywateli - podkreśliła szefowa rządu.

- Ta reforma jeszcze nie jest w tej chwili na tym etapie, że mamy już złożony projekt ustawy, że one są gotowe, ale w odpowiednim momencie, kiedy będziemy ją dyskutować, będzie również konsultacja - zapewniła.

W ostatnim czasie do konsultacji trafiły dwa projekty reformujące sądownictwo: nowelizacje ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Jak tłumaczył w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, chodzi o to, by zbudować elitę prawniczą gwarantującą najwyższy profesjonalizm i przestrzeganie najwyższych norm etycznych.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (651)