Trwa ładowanie...
d2tjiq6

Watykan. Benedykt XVI wyznaje: jestem starym człowiekiem u kresu życia

Watykan. Benedykt XVI udzielił szczerego wywiadu niemieckim mediom. Wyznał, że "jest starym człowiekiem u kresu życia" i bardzo tęskni za Bawarią, z której pochodzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Benedykt XVI
Papież Benedykt XVI (PAP)
d2tjiq6

Od czasu ustąpienia z urzędu w 2013 roku Benedykt XVI mieszka w dawnym budynku klasztornym Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich. To właśnie tam odwiedzili go dziennikarze Bayerischer Rundfunk oraz "Muenchner Merkur".

Podczas wywiadu emerytowany papież wspomniał, że tęskni za Bawarią, z której pochodzi. - Sercem będę zawsze związany z Bawarią i wieczorem zawsze polecam nasz kraj Panu Bogu - mówił Benedykt XVI.

Jednak jego osobisty sekretarz, arcybiskup Georg Gaenswein zaznacza, że 93-letni były papież jest zbyt słaby, by podróżować. - Często jednak powtarza: mimo wszystko jestem w Bawarii, w swoim sercu wędruję po swojej ojczyźnie - podkreśla. Zdradził również, że Benedykt XVI uwielbia słodycze z tego regionu. Opiekujące się nim zakonnice musiały nawet nauczyć się bawarskich przepisów.

d2tjiq6

Zobacz wideo: Dramatyczna akcja w hospicjum w Chojnicach. "Ewakuowano ludzi na łóżkach"

Przypomnijmy: Benedykt XVI ustąpił z urzędu 28 lutego 2013 roku. To był pierwszy taki przypadek od ponad 700 lat. 13 marca tego samego roku urząd ten objął jego następca, obecny papież Franciszek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tjiq6

Podziel się opinią

Share
d2tjiq6
d2tjiq6
Więcej tematów