Trwa ładowanie...

Watykan. Benedykt XVI wyznaje: jestem starym człowiekiem u kresu życia

Watykan. Benedykt XVI udzielił szczerego wywiadu niemieckim mediom. Wyznał, że "jest starym człowiekiem u kresu życia" i bardzo tęskni za Bawarią, z której pochodzi.
Share
Papież Benedykt XVI
Papież Benedykt XVIŹródło: PAP
d3e6uxo

Od czasu ustąpienia z urzędu w 2013 roku Benedykt XVI mieszka w dawnym budynku klasztornym Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich. To właśnie tam odwiedzili go dziennikarze Bayerischer Rundfunk oraz "Muenchner Merkur".

Podczas wywiadu emerytowany papież wspomniał, że tęskni za Bawarią, z której pochodzi. - Sercem będę zawsze związany z Bawarią i wieczorem zawsze polecam nasz kraj Panu Bogu - mówił Benedykt XVI.

Jednak jego osobisty sekretarz, arcybiskup Georg Gaenswein zaznacza, że 93-letni były papież jest zbyt słaby, by podróżować. - Często jednak powtarza: mimo wszystko jestem w Bawarii, w swoim sercu wędruję po swojej ojczyźnie - podkreśla. Zdradził również, że Benedykt XVI uwielbia słodycze z tego regionu. Opiekujące się nim zakonnice musiały nawet nauczyć się bawarskich przepisów.

d3e6uxo

Zobacz wideo: Dramatyczna akcja w hospicjum w Chojnicach. "Ewakuowano ludzi na łóżkach"

Przypomnijmy: Benedykt XVI ustąpił z urzędu 28 lutego 2013 roku. To był pierwszy taki przypadek od ponad 700 lat. 13 marca tego samego roku urząd ten objął jego następca, obecny papież Franciszek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3e6uxo

Podziel się opinią

Share
d3e6uxo
d3e6uxo
Więcej tematów