Qaqwqwrqw

Watchdog Polska składa skargę do sądu. Chodzi o finanse Wiosny Roberta Biedronia

Sieć Obywatelska Watchdog Polska zwróciła się do Wiosny z prośbą o udostępnienie informacji ws. finansów partii. Ponieważ od 2 tygodni nie otrzymała żadnej odpowiedzi, skierowano skargę na bezczynność do sądu administracyjnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń
Robert Biedroń (PAP, Fot: Marcin Obara)
Qaqwqwrqw

"Program nowej partii, która pojawiła się na horyzoncie – Wiosny Roberta Biedronia – odmienia jawność przez wszystkie przypadki. Ma być jawność płac, jawność budżetu mediów publicznych i konsultowanie ustaw" - przypomina Watchdog Polska.

Organizacja zajmująca się dostępem do informacji publicznej podkreśla, że w związku z tym zwróciła się do nowo powstałego ugrupowania o udostępnienie:

"Wyciągów i historii rachunków bankowych partii od początku istnienia partii do dnia wykonania wniosku, oraz informacji o wszystkich wydatkach partii od początku istnienia partii do dnia wykonania wniosku, poprzez podanie daty wydatku, kwoty, przedmiotu i na rzecz jakiego podmiotu został wykonany".

Qaqwqwrqw

Informują, że taki wniosek został złożony do Roberta Biedronia 12 lutego. Ponieważ mimo upływu ponad 2 tygodni nie otrzymali żadnej odpowiedzi, skierowali sprawę do sądu.

Belka we własnym oku?

Qaqwqwrqw

Przypomnijmy, że "jawność" rzeczywiście stała się jedną z głównych obietnic wyborczych byłego prezydenta Słupska.

- Na pierwszym posiedzeniu nowej kadencji Sejmu złożymy ustawę o jawności płac w sektorze publicznym, w tym NBP i Spółkach Skarbu Państwa - zapowiadał w czwartek Robert Biedroń.

Watchdog Polska przypomina, że o transparentność i jawność Robert Biedroń regularnie apeluje także na swoim profilu na Facebooku. Jeden z takich postów nawet zacytowano. "Transparentne konkursy na wszystkie stanowiska kierownicze i zarządcze. Konkursy transmitowane online. Jawność płac" - postulował we wpisie polityk.

Facebook.com
Podziel się
Qaqwqwrqw

O finansach wokół Wiosny Roberta Biedronia pisał ostatnio również portal Money.pl. Więcej na ten temat TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw