Trwa ładowanie...

Zniknie budynek szpecący Ogród Krasińskich

Warszawiacy wielokrotnie skarżyli się na pomazany i rozsypujący się, stojący w południowej części parku obiekt

Zniknie budynek szpecący Ogród Krasińskich
d2cur8m
d2cur8m

Spacerowicze, którzy odpoczywają w Ogrodzie Krasińskich, wielokrotnie skarżyli się na szpecący widok parterowy budynek, pomazany i rozsypujący się, stojący w południowej części parku. Budynek znajduje się blisko wejścia do parku od strony ul. Bohaterów Getta, na ogrodzonym obecnie terenie. Zdecydowano, że zostanie wyburzony. Zniknie też ogrodzenie a teren będzie dostępny dla spacerowiczów. W przyszłości w tym miejscu może pojawić się kawiarnia lub przestrzeń wystawowa.

Po unormowaniu zawiłości własnościowych oraz kwerendzie zleconej Narodowemu Instytutowi Dziedzictwa wiadomo z pewnością, że rozpadająca się nadbudówka stojąca nad tzw. „schronem Starzyńskiego” jest konstrukcją powojenną. Trudno jednoznacznie ocenić czy to co pod ziemią jest schronem, natomiast to co nad ziemią z pewnością nim nie jest.

To już ostatnie zmiany w Ogrodzie Krasińskich. Kończą się także wykopaliska archeologiczne w północnej części parku. Na początku maja Ogród Krasińskich zostania oficjalnie przekazany mieszkańcom.

d2cur8m
d2cur8m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cur8m
Więcej tematów