Trwa ładowanie...

Zmieniają przepisy - będą ułatwienia dla rowerzystów

Dwukierunkowy ruch rowerowy w jezdniach ulic jednokierunkowych, nowe trójkomorowe sygnalizatory świetlne oraz nowe miejsca do parkowania rowerów

Zmieniają przepisy - będą ułatwienia dla rowerzystów
docdism
docdism

W Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju trwają właśnie prace nad Krajową Polityką Miejską, która chce zwrócić uwagę na znaczenie rowerów w rozwiązywaniu problemów transportowych. Są plany stworzenia nowych miejsc do parkowania rowerów oraz usprawnień w możliwości ich przewożenia środkami transportu zbiorowego.

Resort przygotował również nowelizacje rozporządzeń, które wprowadzają „prorowerowe” rozwiązania (wzorem tych stosowanych w krajach UE): możliwość wyznaczenia na jezdniach śluz dla rowerów, dwukierunkowy ruch rowerowy w jezdniach ulic jednokierunkowych i ruch rowerowy na jednym pasie wspólnie z ruchem pojazdów transportu publicznego, oraz nowe trójkomorowe sygnalizatory świetlne.

*Zobacz także: 19 nowych stacji Veturilo! *

W ubiegłym roku zapowiedzieliśmy że ułatwimy życie rowerzystom i zmienimy prawo. I niebawem tak się stanie, dzięki współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju. Przygotowano odpowiednie projekty, a jeden z nich trafił właśnie do konsultacji społecznych – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

docdism

Konsultacje społeczne nowelizowanego projektu rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju oraz Spraw Wewnętrznych w sprawie znaków i sygnałów drogowych już się rozpoczęły i potrwają do początku lipca. Natomiast projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju zmieniającego Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, obecnie jest na etapie wewnętrznych konsultacji (konsultacje społeczne mają rozpocząć się pod koniec czerwca).

docdism
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
docdism
Więcej tematów