Trwa ładowanie...
dom dziecka
31-08-2017 12:56

Złombol 2013 - grupa "Śmigło" (WIDEO)

Złombol 2013 - grupa "Śmigło" (WIDEO)
d27564m
d27564m

Wiecie czym jest ZŁOMBOL? Czwórka zapaleńców-założycieli rajdu zaczęła zabawę od kupowania "pakietów" fiatów 126p odsuniętych od ruchu drogowego. Umawiali się w weekendy i rozpoczynając od przerobienia blaszanej strony maluszka kończyli na całkowitych destrukcjach poprzez wyścigi, przejazdy przez sterty połamanych dachówek, skoki a nawet zabawą w lekki off road.

Po jednej z licznych akcji usiedli, aby porozmawiać.O tym, że zabawę można połączyć z pomocą osobom potrzebującym. Zaczęli werbować znajomych. Powstała dokładna trasa z regulaminem. Dzięki pomocy Borsuka powstała strona www.zlombol.pl i metodą głuchego telefonu zaczęto zbierać oferty od darczyńców. Grupa wymyśliła, że ludzie mogą wykupywać każdy z fragmentów samochodu, aby napisać coś na nim lub umieścić logo firmy, a nawet przykleić zdjęcie. Każdy może wziąć udział w projekcie i pomóc dzieciom z domów dziecka.

Złombol, to extremalna wyprawa samochodami komunistycznej produkcji lub konstrukcji z celem uzbierania pieniędzy na zakup rzeczy dla dzieci z śląskich domów dziecka. Wartość zakupu pojazdów, nie licząc napraw przygotowawczych, to orientacyjnie 1000 zł. Dotychczasowe trasy prowadziły do Monaco, na arktyczne koło podbiegunowe, do Azji, do słynnego Loch Ness i do Archaia Olympia w Grecji (...) Zbieramy na dzieci, udostępniając darczyńcom powierzchnie reklamowe na naszych samochodach. Darczyńcy umieszczają swoje logo firmowe lub zdjęcia i inne wymysły na naszych bolidach, wpłacając pieniądze na konto akcji. Z tych wpłaconych środków 100% jest wykorzystane na prezenty dla dzieci z domów dziecka!

W tym roku do katowickiego rajdu, który ma dotrzeć aż do Laponii, dołączy również warszawska grupa Śmigło. *Zamierzają oni dotrzec na biegun starą Ładą i wesprzeć dzieci z domu dziecka. Liczą na Wasze wsparcie. Obejrzyjcie WIDEO i zajrzyjcie na ich profil na Facebooku . *

Może i wśród Was znajdą się chętni do tego, aby wesprzeć tę akcję? Polecamy!

Jeśli chcecie pomóc, możecie też wpłacać pieniądze bezpośrednio na specjalne konto bankowe:

Fundacja Nasz Śląsk im. gen.Jerzego Ziętka z siedzibą w Chorzowie przy ul. Łani 1
KRS 0000198194, NIP 954-246-81-70
Konto:72 1050 1214 1000 0023 2153 3859 (to jest subkonto Zlombol)
Tytul: Zlombol (Ważne!)

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatorów:
* http://www.zlombol.pl/*

d27564m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27564m
Więcej tematów