Trwa ładowanie...

ZDM usuwa wraki z warszawskich ulic. "Rocznie to niemal 800 pojazdów"

Co ciekawe miejski budżet wzbogacił się o prawie 3 mln zł.

ZDM usuwa wraki z warszawskich ulic. "Rocznie to niemal 800 pojazdów"
d1ruxr8
d1ruxr8

W przeważającej większości chodzi o auta, których właściciele złamali przepisy np. poprzez niewłaściwe zaparkowanie. Jednak najczęściej są to również leciwe, mocno wysłużone pojazdy których porzucenie jest najprostszym sposobem na pozbycie się problemu. Rocznie chodzi o około 800 samochodów . Tylko w 2014 roku Zarząd Dróg Miejskich zarobił w ten sposób 2,8 mln zł. Jak to możliwe? Okazuje się, że za zutylizowanie pozostawionego auta Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wypłaca dofinansowanie w wysokości 4 tys. zł.

Poza tym chodzi też o miejską estetykę i ochronę środowiska. Stąd rozsądniejszym rozwiązaniem jest dbałość o zutylizowanie pojazdu przez konkretnego kierowcę. Służby informują właściciela o takiej ewentualności w ciągu dwóch tygodni, a po tym czasie rozpoczyna się dalsza procedura dotycząca wraku.

Warto dodać, że zanim auto trafi do utylizacji można je odebrać z konkretnego parkingu. Właściciel, który zmieni zdanie i zechce mieć z powrotem swój samochód powinien okazać dowód tożsamości, a także dokument potwierdzający prawo do pojazdu (np. dowód rejestracyjny). Niestety będzie też musiał pokryć koszty odholowania, wynoszące pomiędzy 100 a 200 zł.

d1ruxr8
d1ruxr8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ruxr8
Więcej tematów