Trwa ładowanie...

Zatrzymano kolejnego oszusta "na policjanta" [WIDEO]

Tym razem po kilku tygodniach od przestępstwa wpadł 25-letni Szymon P.

Zatrzymano kolejnego oszusta "na policjanta" [WIDEO]
d2sld7o
d2sld7o

Sposób działania sprawców w tego typu przestępstwach jest zawsze bardzo podobny. Najpierw telefon rzekomego krewnego na numer stacjonarny do losowo wybranej z książki telefonicznej osoby, prośba o wsparcie finansowe z uwagi na wymyślone nagłe zdarzenie losowe. Chwilę później kolejne połączenie tym razem od fałszywego funkcjonariusza CBŚ z prośbą o współpracę w rozbiciu groźnej szajki oszustów i przekazanie gotówki na potrzeby fikcyjnej akcji.

W taki właśnie sposób działał Szymon P., zatrzymany przez policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Do oszustwa, w którym pokrzywdzony 88-latek stracił 10 tysięcy złotych, doszło pod koniec stycznia tego roku. Instruowany telefonicznie przez fałszywego policjanta starszy mężczyzna najpierw wypłacił z banku gotówkę a następnie zgodnie z poleceniem wrzucił ją do wskazanego
kosza na śmieci.

Od tamtej pory trwało śledztwo w tej sprawie, które doprowadziło do zatrzymania przestępcy. Zatrzymany w miniony poniedziałek 25-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Śledczy ustalili także, że Szymon P. brał udział w dwóch identycznych przestępstwach, do których doszło w innych dzielnicach Warszawy. Teraz grozi mu nawet 8 lat więzienia.

d2sld7o
d2sld7o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sld7o
Więcej tematów