Trwa ładowanie...

Zaproszenie na dziś: kostiumowa gra miejska na Zamku Królewskim

Wieczór z „Cytadelą" Tomasza Łysiaka – gra miejska o powstaniu styczniowym

Zaproszenie na dziś: kostiumowa gra miejska na Zamku Królewskim
d1oexnc
d1oexnc

Na ulicach Warszawy pojawi się patrol kozaków, który przeszukiwał będzie spacerowiczów, carska policja, pojawią się szmuglerzy oraz hrabia Aleksander Wielopolski. Na uczestników gry miejskiej czekają ciekawe zadania: włączenie się w działania konspiracyjne, ucieczka przed patrolem kozaków, podrabianie dokumentów czy udział w seansie spirytystycznym, który poprowadzi konspirator podający się za medium. Scenariusz gry oparty został na fabule najnowszej książki Tomasza Łysiaka pt. „Cytadela”.

*Czytaj również: Odbudowa Zamku Królewskiego ***

Początek gry (punkt rejestracji) na Zamku Królewskim w Warszawie od godz. 19.00. Na uczestników gry miejskiej czekają m.in. albumy, powieści historyczne, powieści z serii „Zwrotnice czasu. Historie alternatywne”, unikalna teka grafik z czasów powstania. Dla każdego, kto weźmie udział w zabawie, nagrodą gwarantowaną będzie płyta DVD z adaptacją powieści „Wierna rzekaStefana Żeromskiego.

d1oexnc

Gra miejska potrwa od godziny 19:00 do 22:00. Rejestracja uczestników zakończy się o godzinie 20.00.

Organizatorem wydarzeń i wydawcą publikacji jest Narodowe Centrum Kultury w ramach kampanii „Styczeń wolności” z okazji 150. rocznicy powstania styczniowego. Współorganizatorem gry jest Games Development, a partnerami: Zamek Królewski i Trzecia Brama.

d1oexnc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oexnc
Więcej tematów