Trwa ładowanie...

Zamknięta ulica - "Otwarta Ząbkowska"

Swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej.

Zamknięta ulica - "Otwarta Ząbkowska"
d3oecxf
d3oecxf

W sobotę i niedzielę, 13 i 14 sierpnia, czeka nas kolejna odsłona festiwalu Otwarta Ząbkowska. Wydarzenie jest realizowane w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy. W tym roku ulica Ząbkowska zostanie zamknięta dla ruchu drogowego aż w siedem weekendów.

Ruch drogowy zostanie tu zamknięty o północy z piątku 12 na sobotę 13 sierpnia, ponownie samochody wrócą tu w nocy z niedzieli 14 sierpnia na poniedziałek 15 sierpnia. Wyłączony z ruchu odcinek ul. Ząbkowskiej można ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do Targowej a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej. Taka organizacja ruchu będzie wprowadzana w sierpniu także w weekendy 20-21, 27-28.

Zmiany w komunikacji

Swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej. Autobusy linii 138 do ul. Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską; linii 156 - w kierunku Metra Młociny - z ul. Kijowskiej skręcą w Markowską a następnie w Ząbkowską, a w kierunku Dworca Wschodniego z Ząbkowskiej pojadą Markowską do Kijowskiej. Natomiast autobusy linii 170 oraz nocnych N16 i N66 - w kierunku Ronda Starzyńskiego i Dworca Centralnego - pojadą ulicą Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę - dojadą Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

Czym jest Zintegrowany Program Rewitalizacji do 2022 roku?

Program rewitalizacji wpływa na rozwój prawej strony Warszawy na wielu płaszczyznach. Są to inwestycje w nowe budynki oraz dalsza poprawa stanu technicznego i walorów estetycznych historycznych kamienic. Z drugiej strony - zaproponowane zmiany umożliwią rozwój turystyki, kultury, sportu i gospodarki oraz integrację i wsparcie mieszkańców. Działania skupiają się w trzech dzielnicach (Praga-Północ, Praga-Południe, Targówek) na 6 obszarach: Nowa i Stara Praga, Szmulowizna, Kamionek, Targówek Mieszkaniowy i Fabryczny. Warszawa przeznaczy na ten cel 1,4 mld zł.

d3oecxf
d3oecxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oecxf
Więcej tematów