Trwa ładowanie...

Wystawa Amp Futbol wokół Stadionu Narodowego

15 marca o godzinie 17:00 ogrodzenie otaczające warszawski stadion zamieni się w miejską galerię zdjęć

Wystawa Amp Futbol wokół Stadionu Narodowego
d3c67vo
d3c67vo

„Jedną nogą na Mistrzostwach” to niezwykła galeria. Pierwsza ekspozycja składać się będzie z fotografii Grzegorza Pressa dokumentujących dokonania Reprezentacji Polski w ampfutbolu, odmianie piłki nożnej uprawianej przez osoby po amputacjach oraz osoby z wadami kończyn.

Wydarzenie to będzie pierwszym z cyklu różnorodnych ekspozycji prezentowanych w tym miejscu.******

Piłka nożna jest w głowie, a nie w nogach - takie hasło przyświeca reprezentantom Polski
w ampfutbolu. 16 wielkoformatowych fotografii dokumentujących zmagania naszych najlepszych zawodników na Mistrzostwach Świata Piłkarzy po Amputacjach, rozgrywanych w ubiegłym roku w rosyjskim Kaliningradzie, zostanie zaprezentowanych publicznie po raz pierwszy.

*- Ekspozycja na ogrodzeniu jest kolejnym z działań realizowanych w ramach programu Stadion Narodowy - Nasze Miejsce, mającym na celu otwarcie obiektu na ludzi *- mówi Mikołaj Piotrowski, Dyrektor ds. Komunikacji Stadionu Narodowego. - (...) Prezentując zdjęcia niepełnosprawnych piłkarzy, chcemy podkreślić, że Stadion jest otwarty na wszystkich bez względu na wiek, płeć czy sprawność ruchową. Na uroczyste otwarcie wystawy w najbliższy piątek o godzinie 17:00 przy bramie nr. 2 (od strony ronda Waszyngtona) zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać niezwykłych ludzi i zobaczyć niezwykłe zdjęcia.

d3c67vo

Reprezentacja Polski w ampfutbolu została powołana w 2011 roku, była najmłodszą drużyną i jedynym debiutantem wśród dwunastu najlepszych zespołów ostatnich Mistrzostw Świata w Rosji. Mimo to ma już za sobą znaczące sukcesy, takie jak efektowna wygrana z Niemcami 4:0, czy drużyną złożoną z pełnosprawnych kibiców Danii 3:2. Zasady tej rozwijającej się dyscypliny są zbliżone do tych obowiązujących w tradycyjnym futbolu. Na boisku w każdej drużynie przebywa 7 zawodników, mecz trwa 2 razy po 25 minut, a boisko i bramki mają mniejsze wymiary.

- To dla nas niezwykle ważne, że fotografie dokumentujące nasze osiągnięcia i pasję, będą prezentowane w tak prestiżowej lokalizacji i zobaczą je tysiące osób. Jesteśmy przekonani, że przełoży się to na popularyzację ampfutbolu oraz zachęci osoby niepełnosprawne do zaangażowania się w czynne uprawianie sportu – mówi Mateusz Widłak prezes Stowarzyszenia „Amp Futbol”.

d3c67vo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c67vo
Więcej tematów