Trwa ładowanie...

Wyniki Eurowyborów 2019: Koalicja Europejska wygrywa w stolicy, Cimoszewicz najlepszy

Według sondażu expit poll przygotowanego przez IPSOS dla TVP, TVN i Polsatu Koalicja Europejska (KE) wygrała tegoroczne Eurowybory w Warszawie. Kandydatem, który uzyskał najwięcej głosów, był Włodzimierz Cimoszewicz (KE).

Wyniki Eurowyborów 2019: Koalicja Europejska wygrywa w stolicy, Cimoszewicz najlepszyŹródło: East News, fot: Adam Guz/Reporter
d3cufqn
d3cufqn

Wyniki Eurowyborów 2019: Koalicja Europejska wygrywa, Cimoszewicz najlepszy

W Warszawie kandydatem, który zdobył największą liczbę głosów, był Włodzimierz Cimoszewicz z Koalicji Europejskiej. Tuż za nim uplasowali się Jacek Saryusz-Wolski (PiS) i Danut Hübner (KE). Cała trójka otrzyma mandaty. Oprócz nich z okręgu warszawskiego w Parlamencie Europejskim prawdopodobnie zasiądą Kamila Gasiuk-Pihowicz (KE) i Robert Biedroń (lider parti Wiosna).

Wyniki Eurowyborów 2019: Prawo i Sprawiedliwość najlepsze w kraju

Wedlug sondażu exit poll Prawo i Sprawiedliwość zdobyło najwięcej głosów w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na tę partię zagłosowało 42,4 proc. wyborców. PiS otrzyma 24 mandaty. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska (39,1 proc. głosów, 22 mandaty). Ponad progiem znalazły się jeszcze Wiosna (6,6 proc. głosów, 3 mandaty) i Konfederacja (6,1 proc. głosów, 3 mandaty).

Źródło: TVN 24

d3cufqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cufqn
Więcej tematów