Trwa ładowanie...

Wybory 2020. 10 maja lokale zamknięte, nie obowiązuje cisza

Zgodnie z komunikatem Państwowej Komisji Wyborczej głosowanie w wyborach na prezydenta 10 maja nie może się odbyć. Lokale wyborcze w Warszawie będą zamknięte. Nie będzie obowiązywała też cisza wyborcza.

Wybory 2020. 10 maja lokale zamknięte, nie obowiązuje ciszaŹródło: PAP
dv7lyiv
dv7lyiv

Państwowa Komisja Wyborcza w czwartek poinformowała, że podjęła wszystkie czynności związane z przeprowadzeniem wyborów prezydenta RP, zarządzonych przez Marszałka Sejmu na dzień 10 maja.

16 kwietnia została jednak uchwalona ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

- Na mocy art. 102 tej ustawy zawieszone zostały także obowiązki informacyjne, wynikające z przepisów Kodeksu wyborczego, nałożone na wójtów i komisarzy wyborczych oraz przepisy, dotyczące wydawania zaświadczeń o prawie do głosowania, głosowania korespondencyjnego oraz głosowania przez pełnomocnika – informuje ratusz w komunikacie.

Wybory 2020. Cisza wyborcza nie obowiązuje. Głosowanie jest niemożliwe

Zawieszono kompetencje Państwowej Komisji Wyborczej w zakresie ustalenia wzoru karty do głosowania i zarządzenia druku kart. Pozbawienie jej prawnych możliwości drukowania kart do głosowania sprawiło, że głosowanie w wyborach na prezydenta w dniu 10 maja jest niemożliwe.

10 maja nie mają zastosowania również inne przepisy Kodeksu wyborczego, związane z głosowaniem. Sporządzone spisy wyborców nie zostaną przekazane Obwodowym Komisjom Wyborczym. Nie będzie obowiązywała tzw. cisza wyborcza. Lokale wyborcze pozostaną zamknięte.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dv7lyiv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv7lyiv
Więcej tematów