Trwa ładowanie...

Wkrótce zapłacimy kartą we wszystkich parkomatach

1450 starszych modeli idzie do wymiany

Wkrótce zapłacimy kartą we wszystkich parkomatach
d4kjott
d4kjott

W październiku przyszłego roku wszystkie parkomaty w Warszawie będą przyjmować płatności kartami bankowymi.Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna wymianę parkomatów na urządzenia akceptujące wszystkie karty płatnicze.

Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na wymianę i obsługę 1450 starych parkomatów na nowoczesne urządzenia podobne do tych, które już pracują na warszawskich ulicach (240 sztuk ustawionych w 2012 r.).* Do października 2015 r. wszystkie niebiesko-szare parkomaty zostaną zastąpione przez nowe urządzenia. Montaż pierwszej setki rozpocznie się w lutym.*

W pierwszej kolejności postawimy je w centralnych rejonach miasta- mówi Grażyna Lendzion, dyrektor ZDM. - Nowe parkomaty będą zasilane energią słoneczną, będą miały także klawiaturę umożliwiającą wpisywanie numeru rejestracyjnego samochodu.

W nowych urządzeniach płacić będzie można gotówką, kartami bankowymi i z wykorzystaniem telefonu komórkowego. W parkomatach będzie także możliwość dokonywania płatności za pomocą bankowych kart płatniczych niewymagających zatwierdzania transakcji kodem PIN (chipowych i zbliżeniowych poprzez system płatności PayPass i payWave). I tak jak w sklepie, kierowca przyłoży kartę w odpowiednie miejsce, a parkomat pobierze odpowiednią kwotę.

d4kjott

Nowe parkomaty nie będą akceptowały płatności Warszawską Kartą Miejską. Dlatego też stopniowo wygaszana będzie usługa płatności WKM za parkowanie. I tak, do 23 grudnia 2014 r. będzie można ładować opłaty za parkowanie na kartę miejską. Potem, do 23 lutego 2015 r. będzie można już tylko opłacać parkowanie korzystając z WKM. Od 9 marca w Punktach Obsługi Pasażera ZTM będzie można otrzymać zwrot pieniędzy niewykorzystanych na opłacenie za parkowanie.

d4kjott
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kjott
Więcej tematów