Trwa ładowanie...

"Witamy panie prezydencie", "Ty seksisto". Starcia zwolenników i przeciwników Trumpa

Zarówno jedni, jak i drudzy chcieli przywitać prezydenta USA.

"Witamy panie prezydencie", "Ty seksisto". Starcia zwolenników i przeciwników Trumpa
d1mttwf
d1mttwf

W okolicach placu Krasińskich w Warszawie, gdzie swoje przemówienie wygłosił prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, równolegle odbywał się protest zorganizowany przez partię Razem i feministki. "Pokonamy fanatyków" - krzyczeli jego uczestnicy pod adresem zgromadzonych obok zwolenników amerykańskiego przywódcy. "Ubeckie psy" - odpowiadali ci drudzy.

Większość uczestników protestu ubranych było w specyficzne stroje. Dlaczego? Manifestacja obok placu Krasińskich nosiła nazwę "Podręczne witają Trumpa". Nazwa nawiązuje do serialu i książki "Opowieści podręcznej" autorstwa Margaret Atwood. To opowieść, której akcja toczy się w nieodległej przyszłości w Stanach Zjednoczonych.

Kobiety są zmuszane do rodzenia dzieci bogatym, bezpłodnym parom małżeńskim. Mocnym elementem wizualnym opowieści są charakterystyczne stroje, które noszą podręczne.

Podczas protestu padło wiele mocnych słów. - Trump symbolizuje to, co na świecie najgorsze, czyli homofobię, seksizm i szowinizm. To człowiek, który chce budować mury i będzie je budował także za wasze podatki. Nie tylko w Meksyku. Pamiętajcie o tym Polacy - krzyczała ze sceny jedna z organizatorek "Podręczne witają Trumpa".

d1mttwf

Padały też stwierdzenia o tym, że "Donald Trump chce wyzysku biednych przez bogatych", "lekceważy kwestię ochrony środowiska", oraz "jest naczelnym seksistą wolnego świata".

Zgromadzeni po drugiej stronie to osoby oczekujące na wejście na plac Krasińskich i przemówienie Donalda Trumpa. Z ich strony pod adresem protestujących wielokrotnie padało m.in. "Pajace" i "Ubeckie psy".

Na transparentach mieli m.in. hasła: "Jesteśmy Pro-life", "Solidarność" i "Make Poland Great Again" - nawiązujące do hasła Trumpa z kampanii wyborczej "Make America Great Again" (Uczyńmy Amerykę Znów Wielką - tłum.).

Źródło: WP Wiadomości

d1mttwf

Oprac. Karolina Pietrzak

d1mttwf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mttwf
Więcej tematów