Trwa ładowanie...

Wilanów. Ochroniarz kazał zostawić wózek z niepełnosprawnym dzieckiem przed urzędem

Rzeczniczka Urzędu Dzielnicy: "Do tej pory nie było skarg"

Wilanów. Ochroniarz kazał zostawić wózek z niepełnosprawnym dzieckiem przed urzędem
d30j0kl
d30j0kl

Do skandalicznej sytuacji doszło we wtorek przy Urzędzie Dzielnicy na warszawskim Wilanowie. Mama z niepełnosprawnym dzieckiem w wózku próbowała dostać się budynku. Mieści się tam nie tylko Urząd Dzielnicy, ale również biblioteka, a w pobliżu Ośrodek Pomocy Społecznej. Od ochroniarza usłyszała najpierw, że nie wolno jej wjeżdżać z wózkiem, a następnie, że "ma zostawić dziecko na zewnątrz i dopiero wówczas załatwić sprawę".

Pani Joanna zjawiła się w urzędzie przed południem. Jak opisuje w rozmowie z WawaLove.pl, próbowała dostać się do środka z wózkiem, w którym spała jej 10-miesięczna, niepełnosprawna córka. - Urząd, który mnie interesował mieści się na parterze, jednak wewnątrz budynku trzeba pokonać pięć wysokich schodków. Dla mamy z dzieckiem w wózku pokonanie ich jest właściciwe niemożliwe - mówi w rozmowie.

Patrzył, ale nie pomógł

W budynku jest winda, obsługuje ją ochrona budynku. Pani Justyna poprosiła więc o pomoc ochroniarza. - W odpowiedzi usłyszałam, że "w ośrodku obowiązuje zakaz wejścia z wózkami". Wywołało to we mnie taką konsternację, że pomyślałam, że może pan ochroniarz nie potrafi uruchomić windy - dodaje pani Joanna.

Poprosiła więc, by pomógł jej wnieść wózek. Usłyszała wówczas, że "ma zostawić dziecko na zewnątrz i załatwić sprawę", bo "jest zakaz wprowadzania wózków do urzędu". Nasza czytelniczka nie przejęła się słowami ochroniarza i przy pomocy urzędniczki OPS-u wózek po schodach wniosła. Ochroniarz patrzył na to i nie nie pomógł.

Urząd dzielnicy: "To firma zewnętrzna"

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do Elwiry Wiecheckiej, rzeczniczki dzielnicy Wilanów. - Bardzo przepraszamy panią Joannę za niewłaściwe zachowanie pana z firmy ochroniarskiej - usłyszeliśmy w odpowiedzi. Rzeczniczka zwróciła uwagę, że ochroniarz pracuje dla firmy zewnętrznej, podkreśliła też fakt, że do tej pory "nie było na ochroniarzy skarg".

d30j0kl

- Dyrektor OPS Wilanów przeprowadził już rozmowę z jego przełożonymi - informuje Wiechecka. I dodaje: - Mamy nadzieję, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy.

d30j0kl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30j0kl
Więcej tematów