Trwa ładowanie...

Wielki Piknik Małego Lotnictwa na pl. Defilad

Impreza będzie trwała od 26 maja 2014 r. do końca czerwca w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT

Wielki Piknik Małego Lotnictwa na pl. Defilad
d4b0jnp
d4b0jnp

Na Piknik składa się szereg wydarzeń, wśród których największymi atrakcjami będą dwie wystawy: „Warszawskie Modelarnie Lotnicze” (26.05.-23.06.2014) oraz „Okęcie - stolicą polskiego lotnictwa” (26.05.-30.06.2014).

Na pierwszej z nich zaprezentują się modelarnie lotnicze z Warszawy i okolic. Zwiedzający będą mogli
zobaczyć modele latające (w tym RWD-10 o rozpiętości skrzydeł aż 3,5 metra), redukcyjne, ultralekkie, szybowce, latawce, dioramy i wiele innych skonstruowanych zarówno przez młodzież jak i doświadczonych modelarzy. Klub Miłośników Modelarstwa Redukcyjnego „Pancelot” i Klub Modelarstwa Plastykowego „Śmigiełko” przedstawią cały ciąg technologiczny budowy modelu redukcyjnego: od
zestawu w pudełku aż do gotowej makiety. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 100 modeli.

d4b0jnp

Wystawa poświęcona Okęciu przedstawia historię i współczesność instytucji związanych z lotnictwem, a mieszczących się w dzielnicy Włochy, jak również biogramy lotniczych patronów ulic tej dzielnicy.

Dzień Dziecka (1.06) to z kolei czas Zawodów Małych Śmigłowców Zdalnie Sterowanych. Wszyscy chętni z własnymi śmigłowcami będą mogli wystartować w serii zawodów o puchar Burmistrza Dzielnicy Włochy. Organizatorzy zapraszają warszawskich modelarzy na Otwarte Forum Warszawskich Modelarzy, które odbędzie *się 9.06.2014 o godzinie 18.00 w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT.* Piknikowi towarzyszyć będą warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez doświadczonych instruktorów warszawskich modelarni lotniczych.

Uroczyste otwarcie Wielkiego Pikniku Małego Lotnictwa odbędzie się w poniedziałek 26 maja o godz. 17:00 w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT.

Dokładny program i informacje o Małym Pikniku Wielkiego Lotnictwa dostępne będą na stronie internetowej www.mtip.pl

d4b0jnp
d4b0jnp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b0jnp
Więcej tematów