Trwa ładowanie...

Wielka akcja HejtStopu w Dzień Wagarowicza. "Dołącz do nas!"

"Mamy problem z nienawiścią. Jest jej tyle, że czasem jej nawet nie zauważamy"

Wielka akcja HejtStopu w Dzień Wagarowicza. "Dołącz do nas!"
d4fjoy7
d4fjoy7

21 marca przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. Ten dzień jest również Dniem Wagarowicza, więc część młodzieży nie pojawi się w szkole. Organizacja HejtStop postanowiła "wykorzystać" tę okazję i przeprowadzić ogólnopolską akcję zamalowywania hejtu. Dołączyć może każdy.

- Mamy problem z nienawiścią. Jest jej tyle, że czasem jej nie zauważamy - piszą inicjatorzy akcji. - Mury naszych miast i Internet jest pełny nienawiści. I nawet jeśli je widzimy, nie reagujemy. Wraz z nadejściem wiosny posprzątajmy nasze miasta i Internet z mowy nienawiści i zróbmy to razem.

O wulgaryzmach i rasistowskich hasłach na warszawskich ścianach oraz akcjach HejtStopu pisaliśmy wielokrotnie. Ostatnio przy okazji napisów, jakie pojawiły się przy Nowym Świecie 23/25 , w Pasażu Italia, gdzie znajduje się Punkt Info dla Migrantów. Nieznani sprawcy przyozdobili pasaż nienawistnymi napisami i znakami takimi jak: White Power, Białego Nowego Roku i krzyżami celtyckimi. Gdy HejtStop je zamalował, pojawiły się następne , o wiele groźniejsze: "Potniemy was", "Zaj...my was lewackie k...y", "White Power" ("Biała Siła"), "Biała Warszawa", "Białe Śródmieście", "White Pride" ("Biała duma"), a nawet... "SS".

d4fjoy7

Takie napisy spotkać można w całej Warszawie. Czasem na świeżo zamalowanych już następnego dnia pojawiają się kolejne. Możemy i powinniśmy to zmienić. Hejtstop wyjaśnia jak to zrobić: Jeśli chcemy usunąć taki napis, musimy najpierw ustalić właściciela budynku i poprosić go o zgodę na zamalowanie. Należy też zakupić odpowiednie farby i pędzle. Można też zaprosić znajomych lub poinformować o tym mieszkańców. Czasem taka akcja ma charakter integracyjny. Dokładny opis jak i czym zamalowywać napisy, znajdziemy na stronach HejtStopu .

Możemy to robić indywidualnie lub w ramach hejtstopowej kampanii. Warto wówczas zarejestrować taką akcję. Formularz zgłoszeniowy znajdziemy tutaj .

- Usuńmy nienawiść z murów i ścian naszego miasta - prosi HejtStop. WawaLove.pl dołącza do tego apelu.
Zobaczcie film promujący akcję.

d4fjoy7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fjoy7
Więcej tematów