Trwa ładowanie...

Wejdą na Marriott 65 razy z rzędu!

"Koronę Świata" można pokonać nie wyjeżdżając ze stolicy!

Wejdą na Marriott 65 razy z rzędu!
d4bl8sq
d4bl8sq

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest wejść na Mount Everest? Ile czasu to by trwało i jaki nakład sił byłby potrzebny?Ratownicy z Fundacji Wsparcia Ratownictwa postanowili to obliczyć. Wyszło im, że do wspięcia się na ośmiotysięcznik „wystarczy” tylko 65 wspiąć się na szczyt warszawskiego Hotelu Marriott. Tak zrodziła się idea Marriott Everest Run.

Na to wyzwanie uczestnicy będą mieli 24 godziny. Podczas każdego wejścia do pokonania będą 42 piętra (łączna wysokość to 136,5 m) i powrót na dół windą. Przerwy między poszczególnymi wejściami mogą być dowolnie długie, a cała impreza pozbawiona jest rywalizacji czasowej – ma raczej formułę wyzwania.

O szczegóły zapytaliśmy Jana Stachurskiego, współorganizatora Biegu. - Myślę, że pierwszy zawodnik wejdzie na górę po ok. 16 godzinach. Jak wyliczyliśmy, na 42 piętro z parteru idzie się około 10 minut. Czy to dużo? Chyba nie. Piotr Łobodziński (zdobywca Pucharu Świata we wchodzeniu po schodach - red.) wbiegł na Marriott w 3 minuty. - powiedział WawaLove.p l Stachurski.

Nie trzeba zresztą wchodzić aż 65 razy. W imprezie będzie można zdobyć wiele szczytów i wcale nie trzeba wdrapywać się na Czomolungmę. Można zdobyć m.in. Gubałówkę (9 wejść), Rysy (19 wejść), Mont Blanc (36 wejść) czy choćby Empire State Building (3 wejścia). Swoją próbę sił można zakończyć w dowolnym momencie przed upływem limitu czasu. Po zakończeniu swojej „wyprawy” każdy uczestnik, który zgłosi się do biura zawodów, otrzyma imienny certyfikat z informacją o szczycie i wieżowcu, na który się wspiął.

d4bl8sq

Przez 24 godziny do dyspozycji uczestników będą strefy odpoczynku (na górze i na dole), depozyt oraz szatnie i zaplecze sanitarne. W pakiecie startowym każdy otrzyma m.in. pamiątkową koszulkę, chustę wielofunkcyjną, podstawowy zestaw energetyczny oraz kupon na jeden posiłek regeneracyjny. Uczestnicy, którym uda się zdobyć Mount Everest (pokonają 65 razy wysokość 42 pięter), zostaną wyróżnieni przez organizatorów nagrodami specjalnymi.

Nie ma jeszcze oficjalnych cen, ale jak zdradził nam jeden z organizatorów, pakiet startowy będzie kosztował 100 zł. Wszelkie informacje na temat biegu, który odbędzie się 24 stycznia 2015 roku o godz. 8:00, znaleźć można na tej stronie . Poniżej możecie zobaczyć trailer imprezy.

d4bl8sq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bl8sq
Więcej tematów