Trwa ładowanie...

Weekendowe zmiany na Trasie AK

W weekend wykonawca remontu dokończy prace na węźle Marymoncka i będzie układał ostatnią warstwę asfaltu na obydwu wiaduktach nad Trasą AK.

Weekendowe zmiany na Trasie AK
d378spb
d378spb

Spore zmiany w ruchu czekają kierowców na przebudowywanej Trasie Armii Krajowej – w weekend, 7-9 sierpnia, wykonawca remontu będzie układał ostatnią warstwę asfaltu na wiaduktach węzła Marymoncka, a w sobotę otworzy wschodnią jezdnię Wisłostrady.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi – od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy.

W weekend wykonawca remontu dokończy prace na węźle Marymoncka i będzie układał ostatnią warstwę asfaltu na obydwu wiaduktach nad Trasą AK. Od piątku, 7 sierpnia od godz. 22.00 do niedzieli, 9 sierpnia do godzin późnowieczornych (ok. godz. 22.00) wyłączone z ruchu będą obydwie jezdnie ulic Marymonckiej i J. Słowackiego na odcinku od ul. S. Żeromskiego do ul. Włościańskiej oraz ślimaki z trasy na ul. J. Słowackiego i z ul. Marymonckiej na trasę.

Objazd w kierunku północnym będzie poprowadzony ulicami: Włościańską, W. Broniewskiego, A. Jarzębskiego, al. Zjednoczenia do ul. Marymonckiej. Objazd w kierunku południowym będzie poprowadzony ulicami: T. Duracza, W. Broniewskiego, Włościańską do ul. J. Słowackiego. Zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji, a swoje trasy zmienią autobusy linii 110, 112, 116, 132, 156, N02, N13, N44 i N63. Po weekendzie kierowcy będą już mogli w pełni korzystać z wyremontowanych wiaduktów.

d378spb

W sobotę późnym wieczorem (ok. godz. 22.00) otwarta zostanie wschodnia jezdnia Wisłostrady w rejonie węzła z Trasą AK . Od początku lipca jezdnia, którą normalnie jedzie się w kierunku Gdańska jest zamknięta, a na drugiej jezdni obowiązuje zmienna w czasie dnia organizacja ruchu – liczba pasów jest zgodna z natężeniem ruchu pojazdów w szczycie porannym i popołudniowym oraz w godzinach powrotów do miasta z wakacyjnych wyjazdów. Ale już od soboty wieczorem kierowcy będą mogli korzystać z obydwu jezdni, na których będą mieli po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Natomiast w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 9 na 10 sierpnia) wykonawca remontu planuje udostępnić kierowcom część wyremontowanej południowej jezdni Trasy AK pomiędzy ul. Powązkowską i Wisłostradą. Jadący w kierunku mostu gen. S. Grota-Roweckiego będą mogli skorzystać z jednego pasa na południowej jezdni głównej. Dwa dodatkowe pasy – tak jak dotychczas – będą mieli na północnej jezdni głównej. Jednocześnie otwarte zostaną dwie estakady zjazdowe na węźle Wisłostrada – z Trasy AK w kierunku centrum oraz w stronę Gdańska oraz zjazd przed węzłem z ul. W. Broniewskiego.

d378spb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d378spb
Więcej tematów