Trwa ładowanie...

Warszawskie autobusy z napędem wodorowym? "To rozwiązanie ma szansę na wdrożenie"

Warszawskie autobusy z napędem wodorowym? "To rozwiązanie ma szansę na wdrożenie"
dg4vact
dg4vact

W Warszawie rozpoczęła się międzynarodowa konferencja poświęcona nowoczesnemu transportowi publicznemu. Do stolicy przyjechali naukowcy, politycy i przedstawiciele firm z całej Europy. Na Stadionie Narodowym, gdzie odbywa się spotkanie, można też zobaczyć niektóre wynalazki.

Uczestnicy konferencji poznają najnowsze badania, innowacje oraz technologie transportowe. Jednym z wystawców jest Instytut Transportu Samochodowego. Jak mówi rzecznik ITS Mikołaj Krupiński, prezentowane są tu rozwiązania nowoczesne i przyjazne dla środowiska. Chodzi między innymi o samochody z napędem wodorowym, które nie emitują żadnych spalin. Instytut pokaże także liczne udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Mikołaj Krupiński zapewnia, że wiele z prezentowanych rozwiązań ma szansę na wdrożenie w naszym kraju. Powołuje się na przykłady z innych państw, gdzie powstały już stacje do ładowania samochodów z napędem wodorowym. Zapewnia, że w naszym kraju również jest to możliwe.

Na targach są też między innymi Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie, które prezentują system transportu elektrycznego.

Konferencja Transport Research Arena odbywa się po raz szósty, a pierwszy raz w Polsce. Wykłady, pokazy i dyskusje potrwają do 21 kwietnia.

(Źródło: IAR)

dg4vact
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg4vact
Więcej tematów