RegionalneWarszawaWarszawska mapa reprywatyzacji [infografiki]

Warszawska mapa reprywatyzacji [infografiki]

Specjalną infografikę reprywatyzacji Warszawy przygotowało "Miasto Jest Nasze" - zobaczyć ją możemy na stronie Stowarzyszenia: * miastojestnasze.org*.

Warszawska mapa reprywatyzacji [infografiki]

30.08.2017 16:47

Dzięki specjalnej mapie dowiedzieć się możemy m.in. o powiązaniach między politykami i urzędnikami a najbogatszym handlarzem roszczeniami w Polsce - Maciejem Marcinkowskim. "Tajemniczy handlarz roszczeniami. Dorobił się bajecznego majątku na reprywatyzacji. Zasiada w radzie fundacji Semper Polonia, której założycielem był Aleksander Kwaśniewski. Podobno pierwsze pieniędze zarobił prowadząc spółki polonijne". Ma on roszczenia do wielu budynków i terenów w centrum Warszawy - chodzi m.in. boisko szkolne na ul. Foksal, działkę na pl. Defilad , czy budynek gimnazjum na Twardej.

Z kolei klikając na połączenia, możemy dowiedzieć się, jakie konkretnie sprawy i decyzje łączą osoby z innymi osobami lub miejscami.

Pierwszy raz problem warszawskiej dzikiej reprywatyzacji ujęty został w sposób tak kompleksowy, dający pojęcie o skali problemu. W ostatnich miesiącach, również dzięki działaniu naszego stowarzyszenia, wyszło na jaw bardzo wiele faktów rzucających nowe światło na warszawską dziką reprywatyzację. Chcemy je przedstawić w możliwie najbardziej przystępnej formie.

Kolejna postać znajdująca się na infografice to *Ewa Nekanda-Trepka, *była Stołeczna Konserwator Zabytków. Za jej kadencji zburzono m.in. praską parowozownie i rozebrano halę koszyki. Za brak konsultacji projektu budynku na Podwalu z UNESCO została usunięta z funkcji pełnomocnika prezydent Warszawy ds. UNESCO. Obecnie dyrektor Muzeum Historycznego m.st. Warszawy.

Nie zabrakło też Jolanty Zdziech-Naperty , odpowiedzialnej za wydanie pozwolenia na budowę budynku na pl. Zamkowym, który współprojektował jej syn.

Pouczające. Polecamy: reprywatyzacja.miastojestnasze.org

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)