Trwa ładowanie...

Warszawa. ZDM zachęca stołecznych kierowców do mobilnych płatności

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa, Zarząd Dróg Miejskich przypomina o możliwości dokonywania płatności za parking za pomocą aplikacji mobilnych. Na warszawskich parkometrach pojawiły się informujące o tym naklejki.

Warszawa. ZDM zachęca stołecznych kierowców do mobilnych płatności
d2rgxer
d2rgxer

Płatności poprzez aplikacje mobilne to zarówno oszczędność czasu, jak również pieniędzy. W dobie koronawirusa sposób ten staje się istotny równie ze względu na bezpieczeństwo – dokonywanie płatności bez stania w kolejkach do parkometrów. Do dyspozycji stołecznych kierowców uruchomione są dwie aplikacje – MobiParking oraz moBILET.

Warszawa. Płatności bez stania w kolejkach

"Dla kierowców taka forma płatności jest bardzo korzystna. Nie muszą obawiać się kolejki do parkomatu (parkowanie można opłacić będąc w samochodzie, bez ryzyka natrafienia na kontrolę podczas dokonywania płatności w parkomacie). Płatność mobilna daje też możliwość opłacenia konkretnego czasu, unikając tym samym nadpłacania – nie trzeba zatem zawczasu wiedzieć, jak długo będziemy parkować" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Kierowcy, którzy zdecydują się na płatność którąkolwiek z dostępnych aplikacji, mają zapewnioną możliwość płacenia poprzez SMS lub komendami głosowymi IVR. Aby zrealizować taką płatność nie trzeba mieć smartfona, natomiast należy być zarejestrowanym użytkownikiem usługi i podać odpowiednie źródło płatności – karta płatnicza lub wirtualna portmonetka.
Drugie ze źródeł płatności to tzw. rodzaj przedpłaconego rachunku. Z konta takiego opłacane są transakcje. System ten przypomina metodę prepaid.

Zobacz także: "Mistrz parkowania. Zawstydził kierowców"

Kierowcy korzystający z aplikacji mają możliwość sprawdzenia historii swoich transakcji.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rgxer
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rgxer
Więcej tematów