Warszawa. Wielki dzień dla gastronomii. "To taki Sylwester"
Noc z piątku na sobotę była w centrum stolicy głośna. W wielu lokalach goście oczekiwali na zmianę daty o północy i fetowali moment, w którym lokale znów mogą przyjąć gości. Tymczasem jeszcze biesiadować można tylko na świeżym powietrzu i z zachowaniem stosownego dystansu, ale to już dla wielu warszawiaków upragniona odmiana.
Znów możemy usiąść w ogródkach restauracyjnych. W nocy z 14-go na 15-go maja świętowano - jak mówiło wielu stołecznych restauratorów - gastronomiczny Sylwester. O północy odbyło się wielkie otwarcie, głośno i radośnie obchodzone.
W wielu modnych miejscach - restauracjach, barach, klubach - było tłoczno. Niektóre lokale zaplanowały na chwilę otwarcia w polskiej gastronomii specjalne efekty - iluminacje, akcenty muzyczne, toasty dla gości.
To efekt ogromnej euforii i radości, że końca dobiegł wielomiesięczny, mroczny czas, w którym nie można było zasiąść przy restauracyjnych stolikach, smakołyków z ulubionych restauracji zakosztować można było tylko w domu, z porcji zakupionej na wynos, zrezygnować też trzeba było z wyjść na miasto ze znajomymi i rozmowę przy kawie. Jedyną namiastką takich chwil mogły być jedynie chwile w parku, na murku, na przystanku z kawą w papierowym kubku w ręku.
Warszawa. Wielki dzień dla gastronomii. "To taki Sylwester"
Nareszcie koniec tej gehenny. W nocy z piątku na sobotę radość była więc ogromna. Wielką fetę obchodzono w hali Koszyki, na placu Defilad i na wiślanych bulwarach.
Było też tam wielu amatorów gastronomii niezależnej.Posypały się jednak mandaty - na bulwarach alkoholu spożywać nie można poza miejscami wydzielonymi - stolikami postawionymi przez działające tam lokale gastronomiczne.
Sobota to nadal dzień święta gastronomii. W ogródkach przygotowanych przez stołeczne restauracje, bary, kawiarnie i cukiernie pełno gości. Czasem na stolik trzeba cierpliwie poczekać. Tak pewnie będzie w sobotni wieczór i w niedzielę, kiedy w wolnym czasie rodziny chętnie korzystają z oferty restauracyjnej.