Trwa ładowanie...

Warszawa. Więcej miejsc w żłobkach jeszcze w tym roku

Władze stolicy wykupiły kolejne 1000 miejsc w niepublicznych żłobkach w Warszawie. Oznacza to, że jeszcze w tym roku do darmowych żłobków pójdzie więcej dzieci.

Warszawa. Więcej miejsc w żłobkach jeszcze w tym rokuŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d1fbgk6
d1fbgk6

Warszawa. Więcej darmowych żłobków

W wyniku kolejnego konkursu na zakup miejsc w niepublicznych żłobkach, miasto zapewni dodatkowe 937 miejsc w takich placówkach. Najwięcej nowych miejsc, bo aż 325 pojawi się na Pradze Południe. Na Żoliborz i Targówek przypadło kolejno 151 i 160 darmowych miejsc w żłobkach. Sporo miejsc pojawi się również na Wawrze - 120.

- Celem Warszawy jest umożliwienie rodzicom małych dzieci powrotu do aktywności zawodowej, dlatego rozwijamy program miejskich bezpłatnych żłobków. Nie tylko budujemy i rozbudowujemy warszawskie żłobki, lecz także wykupujemy miejsca w prywatnych placówkach. Od września 2020 r. zapewnimy najmłodszym warszawiakom 14,5 tysiąca bezpłatnych miejsc w placówkach publicznych i niepublicznych dotowanych przez miasto - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

Warszawa. Miliony na dotacje do darmowych żłobków

Nowo nabyte przez miasto miejsca w żłobkach pojawią się w elektronicznym systemie rekrutacji po podpisaniu umowy między ratuszem a właścicielami niepublicznych placówek. We wszystkich tych placówkach, tak jak w żłobkach publicznych i publicznych punktach dziennego opiekuna, opieka będzie bezpłatna - rodzic płacić będzie jedynie za wyżywienie dziecka.

d1fbgk6

Warszawa zamierza przeznaczyć na dofinansowania do darmowych miejsc w żłobkach 50 milionów złotych do 2023 roku. Plan władz miasta zakłada, że wszystkie warszawskie maluchy będą mogły skorzystać z darmowej opieki w stołecznych placówkach.

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fbgk6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fbgk6
Więcej tematów